Wydarzenia

Stadiony zaleje SZLACHETNA FALA

2015-12-11 12:00:00
W najbliższy weekend wszystkie środowiska sportowe - kibice, piłkarze i wszystkie Kluby Ekstraklasy jednoczą siły, by uruchomić po raz pierwszy w historii SZLACHETNĄ FALĘ. W ten sposób Ekstraklasa daje sygnał całemu środowisku sportowemu, aby dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI. I razem zagrzewać do walki najbardziej potrzebujących.

W najbliższej kolejce Ekstraklasy od 11 do 14 grudnia, na wszystkich stadionach, zostanie zademonstrowana specjalna prezentacja przedmeczowa pod hasłem SZLACHETNEJ FALI. Wszystko po to, by środowisko sportowe połączyło siły i zagrzało potrzebujących do walki o lepszą przyszłość. W ten weekend w ponad 600 miejscach w całej Polsce blisko 21 000 rodzin potrzebujących otrzyma pomoc w ramach SZLACHETNEJ PACZKI. Organizatorzy szacują, że będzie im pomagać nawet milion darczyńców.  Paczka stała się już nową, przedświąteczną tradycją Polaków. SZLACHETNA FALA ma zwrócić uwagę, że finał PACZKI jest jednocześnie mobilizacją do kolejnej edycji, do bicia kolejnych rekordów. 

 

Duch walki

 

Duch walki, podnoszenie się po porażkach, wiara w tych, którzy dziś przegrywają. SZLACHETNA PACZKA inspiruje się sportowcami. Ich ideałami chce zarażać wszystkich Polaków. Stąd pomysł na SZLACHETNĄ FALĘ. Jak mówi ks. Jacek Stryczek, twórca SZLACHETNEJ PACZKI: 

 

- Kibice i wszystkie stadiony mogą połączyć siły, by wspierać potrzebujących i zmieniać mentalność Polaków. Jeśli całe środowisko zjednoczy się i będzie kibicować potrzebującym w walce z biedą - tak samo, jak kibicuje swoim sportowcom - możemy pokonać biedę w naszym kraju.

 

 

Coś specjalnego dla kibiców

 

- Kluby Ekstraklasy są i powinny być integratorem społeczności lokalnych - mówi Dariusz Marzec, prezes zarządu Ekstraklasy SA. - Udział w promocji działań SZLACHETNEJ PACZKI, które od lat przynoszą wymierne korzyści, to ważny krok w tym kierunku. Na ośmiu stadionach wykorzystamy potencjał kibiców, każdy będzie mógł wesprzeć osobiście SZLACHETNĄ PACZKĘ. Radzę nie spóźnić się na pierwszy gwizdek i wziąć udział w nietypowej prezentacji przedmeczowej, bo przyjaciele ze SZLACHETNEJ PACZKI przygotowali coś specjalnego – zapowiada Dariusz Marzec. 

 

Pomysłodawcą koncepcji SZLACHETNEJ FALI jest Fundacji Legii.

 

 - Po przemyśleniu idei SZLACHETNEJ FALI wpadliśmy na pomysł wyjść z tą ideą szerzej – wciągnąć w nią nie tylko naszych kibiców, ale inne drużyny Ekstraklasy i inne środowiska sportowe. Nikt w Polsce tak sprawnie nie uczy wygrywać potrzebujących jak PACZKA – mówi Dariusz Mioduski, większościowy udziałowiec Legii Warszawa. 

 

 

Od Majewskiego po Ronaldo

 

Pierwszym znanym sportowcem, który zaangażował się w Paczkę, był Tomasz Majewski – w 2009 roku pomógł młodej matce z  dwójką dzieci. Rok później do zrobienia paczki zaprosił Monikę Pyrek i Piotra Małachowskiego. Rok 2010 to przełomowy moment – w Paczkę zaangażowali się piłkarze Realu Madryt z Cristiano Ronaldo i Jerzym Dudkiem na czele. Od tego momentu do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI dołączali kolejni mistrzowie sportu, a wśród nich m.in. Kamil Stoch, Ula i Agnieszka Radwańskie, Jakub Błaszczykowski, Rafał Majka, Mariusz Wlazły, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Mariusz Czerkawski, Maja Włoszczowska, Anita Włodarczyk i inni. 

 

Jak możesz dołączyć

 

Tylko w tym roku PACZKA połączyła ponad milion Polaków, niosąc mądrą pomoc dla ponad 20 tysięcy rodzin potrzebujących. Już teraz możesz dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI i sprawić, by rekordy w następnym roku były jeszcze większe. Już teraz wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zobacz, jak możesz dołączyć.

Autor: Informacja prasowa Ekstraklasy, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również