Wydarzenia

Startuje rywalizacja najlepszych graczy w Polsce!

2024-02-05 13:06:00
Największe w Polsce rozgrywki na wirtualnej murawie wracają po zimowej przerwie! Po jesiennych emocjach związanych z turniejami OPEN czas na rywalizację osiemnastu reprezentantów klubów w ramach fazy PRO PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Pierwszy z ośmiu turniejów już w najbliższy wtorek, a w środę transmisja z udziałem najlepszych zawodników na polskiej scenie EA SPORTS FC.
PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w najpopularniejszej grze piłkarskiej na świecie, są częścią międzynarodowego ekosystemu EA SPORTS FC PRO. W ramach szóstej edycji największych krajowych rozgrywek odbyła się już faza OPEN przeznaczona dla amatorów chcących rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym e-sportem. We wtorek, 6 lutego startuje natomiast faza PRO przeznaczona dla profesjonalnych graczy rywalizujących w barwach wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ośmiu zawodników wyłoniły turnieje kwalifikacyjne DRAFT. Pozostałe miejsca zajęła natomiast czołowa dziesiątka z poprzedniego sezonu rozgrywek. Po zakończeniu kwalifikacji kluby wybierały swoich przedstawicieli.
 
W ramach rozgrywek PRO zostanie rozegranych 8 turniejów online, podczas których zawodnicy będą zbierać punkty. Start rozgrywek PRO jest zaplanowany na 6 lutego, a zmagania będą odbywać się co tydzień (wtorek, środa). Fani będą mogli śledzić rywalizację najlepszych graczy w kraju przez osiem tygodni podczas cotygodniowych transmisji online. Pierwsza z nich już w najbliższą środę o godzinie 18 na kanałach Ekstraklasy – na Twitchu, YouTube i Facebooku.
 
W każdym turnieju zostaną utworzone 3 grupy 6-osobowe. Podczas pierwszego turnieju grupy będą losowane, od drugiego powstanie podział na koszyki 3-osobowe tworzone na podstawie klasyfikacji generalnej. Najlepsza szóstka w końcowej tabeli po ośmiu turniejach awansuje do Wielkich finałów, a zawodnicy z miejsc 7-12 wezmą udział w Barażach. Zmiana formatu spowoduje, że czeka nas jeszcze bardziej zacięta rywalizacja i walka do ostatniego turnieju o jak najwyższe lokaty. Nowością również jest to, że za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w każdym z ośmiu turniejów PRO pojawią się nagrody pieniężne w postaci 500 zł dla zwycięzcy i 125 zł dla zdobywcy drugiego miejsca.
 
 
Zarówno w kwietniowych Barażach jak i w Wielkich Finałach gdzie poznamy nowego Mistrza Polski, zagra 12 uczestników. Stawkę obu tych turniejów uzupełnią najlepsi z formuły PKO BP Ekstraklasa Games OPEN oraz z rozgrywek INEA 1 Liga Games.
 
Pula nagród całego turnieju wynosi 45 tysięcy złotych. Najlepszy zawodnik tego sezonu wystąpi w FC PRO World Championship, a oprócz tego razem z wicemistrzem Polski zagrają w fazie grupowej eChampions League.
 
Partnerem Tytularnym turnieju trzeci rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Rozgrywki organizowane są na licencji udzielonej przez wydawcę gry - EA SPORTS.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław