Wydarzenia

Superpuchar Polski Blind Football we Wrocławiu!

2020-09-04 10:00:00
Drużyna Śląsk Wrocław Blind Football staje przed szansą na zdobycie kolejnego trofeum! Tym razem klubowi mistrzowie świata w dwumeczu zagrają z Wisłą Kraków Blind Football o Superpuchar Polski. Pierwsze spotkanie już 12 września we Wrocławiu!
Mecz z Wisłą zostanie rozegrany na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16, należącym do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących. Na tym boisku na co dzień trenuje wrocławska drużyna, dla której nadchodzące spotkanie będzie jak dotąd najważniejszym starciem w tym roku. Tym bardziej piłkarze WKS-u liczą na kibicowskie wsparcie! Na wielkie sportowe emocje zapraszamy w sobotę, 12 września, o godz. 12.
 
Epidemia koronawirusa wpłynęła również na plany blindfootballowych zespołów, jednak co najważniejsze - wracamy do gry! W tym roku rywalizacja o miano najlepszej drużyny w kraju przybiera postać dwumeczu, którego stawką jest Superpuchar Polski. Pierwszy mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu, a rewanż w Krakowie.
 
O miano najsilniejszego zespołu w naszym kraju rywalizują Śląsk Wrocław z Wisłą Kraków. Przed rokiem, gdy stawką był Puchar Polski, emocje sięgnęły zenitu -  do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze i trofeum zostało we Wrocławiu. Zachęcamy do przypomnienia sobie tego niezwykłego wydarzenia, zwłaszcza tym, którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać na żywo rywalizacji w blind footballu.
 
 
Śląsk Wrocław to wielka piłkarska rodzina, a drużyna blind footballu stanowi jej bardzo ważną - i bardzo utytułowaną - część. Klubowi mistrzowie świata nie spoczywają jednak na laurach i są głodni kolejnych trofeów. A po tak długie przerwie od gry o stawkę ambicja i zaangażowanie z obu stron mogą wyjść poza skalę! Serdecznie zapraszamy do wspierania podopiecznych trenerów Lubomira Praska i Mikołaja Nowackiego w bardzo ważnym spotkaniu otwierającym rywalizację o Superpuchar Polski. Mecz w sobotę, 12 września, o godz. 12 na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław