Wydarzenia

Szczególny moment Patricka Olsena

2022-09-19 14:00:00
W zremisowanym meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:1 swój wielki moment przeżył Patrick Olsen. Pomocnik Śląska Wrocław zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach WKS-u.
Jest 29. minuta spotkania. Patrick Olsen podchodzi do wykonania rzutu karnego. Piłka już stoi na kropce oddalonej o 11 metrów od bramki Frantiska Placha. Duńczyk wziął krótki rozbieg, przetarł twarz ręką, podbiegł do piłki i pewnie umieścił ją w siatce. To wyjątkowa chwila dla 28-latka, którą będzie wspominał jeszcze przez długi czas. Olsen zdobył swoją pierwszą bramkę dla Śląska Wrocław. 
 
- Czuję się bardzo szczęśliwy z powodu pierwszej bramki dla Śląska. Tydzień temu to Erik miał taką możliwość, teraz przyszła moja kolej. Mogłem podjąć decyzję, czy chcę podejść do jedenastki, a czułem się na tyle pewnie, że chciałem to zrobić. Erik mi na to pozwolił, miło z jego strony. Ważne jest, aby w takich sytuacjach czuć pewność siebie, ja to miałem i to była dobra decyzja – tak Patrick Olsen mówił na gorąco tuż po spotkaniu z Piastem. 
 
Oczywiście, że remis nie jest wynikiem naszych marzeń, ale sam Olsen apeluje o cierpliwość. Duńczyk ma świadomość trwającego procesu i chce dać drużynie jak najwięcej. Jak sam wspomniał po meczu: - Myślę, że wszyscy musimy zachować cierpliwość w stosunku do tego projektu, stawiać krok po kroku - nie od razu Rzym zbudowano.
 
Olsen w Gliwicach rozegrał bardzo dobre spotkanie. Najważniejsza jest bez wątpienia strzelona bramka, lecz nie można zapominać o pracy, jaką Duńczyk wykonuje na każdym centymetrze boiska. 28-latek swoimi podaniami napędzał ataki zespołu, a w defensywie utrzymywał pozycję i pomagał obrońcom pod własną bramką. 
 
Patrick Olsen w meczu z Piastem Gliwice:
- Bramka
- 2 celne strzały 
- 105 kontaktów z piłką
- 78/88 celnych podań (88% skuteczności) 
- 2 kluczowe podania
- 4 wygrane pojedynki 
 
Trener WKS-u, Ivan Djurdjević, często podkreśla, że Duńczyk jest kluczowym elementem zespołu i posiadanie tak świadomego i ułożonego zawodnika, to duża wartość dodatnia. Patrick Olsen w każdym meczu daje z siebie 100 procent i pomaga drużynie zarówno na boisku, jak i w szatni. Duńczyk zasłużył na zdobycie bramki, jak mało kto. Szansa na kolejne trafienie już 3 października o godzinie 19. Wtedy Śląsk Wrocław na Tarczyński Arena zagra z Wartą Poznań. BILETY KUPISZ TUTAJ!
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również