Wydarzenia

Szymon Michalski wraca z wypożyczenia

2022-12-06 20:45:00
18-letni Szymon Michalski wraca do Śląska z wypożyczenia do pierwszoligowej Skry Częstochowa. Utalentowany obrońca rozegrał w tym sezonie 7 meczów, jednak w ostatnich tygodniach zmagał się z kontuzją. Od nowego roku młody zawodnik ponownie będzie występował w barwach WKS-u.
Urodzony w Miliczu zawodnik od 2017 roku rozwijał swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. W poprzednim sezonie regularnie reprezentował barwy drugoligowych rezerw, zaliczając łącznie 28 spotkań. Podczas obozów przygotowawczych – zimowego w Turcji i letniego w Słowenii – trenował z pierwszym zespołem Śląska. 18-letni zawodnik zbierał również bardzo pochlebne recenzje podczas meczów kontrolnych.
 
W lipcu Szymon został wypożyczony do Skry Częstochowa. Choć pierwotnie zakładano, że zostanie w pierwszoligowym zespole Skry do końca sezonu 2022/2023, obrońca wiosnę spędzi już w Śląskiem. Umowa uwzględniała bowiem możliwość powrotu do Wrocławia w przerwie zimowej.
 
– Mam nadzieję, że zdobyte w pierwszej lidze doświadczenie pozwoli mi wejść na wyższy poziom i wykonać kolejny krok w piłkarskim rozwoju. Cieszę się, że już niebawem ponownie dołączę do treningów z zespołem Śląska – powiedział Szymon Michalski.

Witaj w domu, Szymon!
 
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław