Wydarzenia

Tamás: Chcę wykorzystać swoją szansę

2021-08-31 09:00:00
Przerwa na mecze reprezentacji oznacza wolne od PKO Ekstraklasy, ale nie wolne dla zawodników Śląska Wrocław. Niektórzy piłkarze trenera Jacka Magiery otrzymali powołania do swoich drużyn narodowych. Jednym z nich jest Márk Tamás, który po raz pierwszy w swojej karierze został powołany do reprezentacji Węgier.
Tamás po raz ostatni wystąpił w meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy, który zakończył się dla niego czerwoną kartką i zawieszeniem na cztery kolejne ligowe spotkania. Mimo to znalazł on uznanie w oczach trenera Marco Rossiego. - Kończy się moje zawieszenie i mam nadzieję, że będę mógł znowu grać, bo bardzo mi tego brakuje. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy dowiedziałem się, że otrzymałem powołanie. W trakcie mojego zawieszenia z powodu czerwonej kartki w meczu z Cracovią starałem się utrzymać formę, miałem też okazję zagrać w spotkaniu drugiego zespołu. Czekam na swój powrót - mówi Tamás.
 
Dla Márka to wyjątkowa chwila, ponieważ po raz pierwszy otrzymał powołanie do reprezentacji Węgier. Jakie są jego cele na najbliższe mecze eliminacji do mundialu? - To zawsze coś wyjątkowego. Po raz pierwszy będę mógł reprezentować swoją drużynę narodową. Dla każdego sportowca to wielki moment, kiedy może założyć koszulkę swojego kraju. Mam nadzieję, że dostanę szansę gry. Przed nami trzy bardzo ważne mecze. Jak zawsze dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że jeśli dostanę okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności, to ją wykorzystam - zaznacza obrońca WKS-u.
 
Węgrzy znajdują się w "polskiej" grupie eliminacyjnej. Jak wygląda rywalizacja biało-czerwonych z Węgrami oczami Márka? - Rozmawiamy o tym w szatni. Polacy i Węgrzy to przyjaciele więc to ciekawa sytuacja. Musimy być jednak szczerzy. Naszym celem jest drugie miejsce w grupie i chcemy wygrywać każdy mecz. Starcie z Polską z pewnością nie będzie łatwe, co widzieliśmy już przy okazji meczu w Budapeszcie. Musimy dawać z siebie wszystko. Przed nami jeszcze wiele spotkań i cały czas musimy być uważni i krok po kroku zbliżać się do wyznaczonego celu - podsumowuje Tamás.
 
Węgrzy zmierzą się u siebie z Anglią (2 września), następnie czeka ich wyjazdowe spotkanie z Albanią (5 września), po czym ponownie zagrają u siebie, a przeciwnikiem będzie reprezentacja Andory (8 września).
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również