Wydarzenia

Trener Hetel ukończył kurs UEFA Youth Elite A

2020-09-21 13:00:00
Michał Hetel, trener pracujący w Śląsku w dziale skautingu, ukończył kurs UEFA Youth Elite A, najwyższe w Europie uprawnienie dla szkoleniowców pracujących z młodzieżą. Gratulujemy!
Śląsk Wrocław to klub, w którym rozwój odgrywa dużą rolę. Nie tylko wśród piłkarzy, ale również pracowników i trenerów. Tym razem z przyjemnością możemy poinformować o kolejnym kroku w rozwoju trenerskiej kariery Michała Hetela, który w klubie z Oporowskiej pracuje w dziale skautingu. Dwa lata po ukończeniu kursu UEFA A przyszła pora na kolejny stopień.
 
Kurs UEFA Youth Elite A jest "skierowany dla trenerów z najwyższego szczebla zajmujących się szkoleniem młodzieży. Zakres materiałów dotyczy tej tematyki, jak również kwestii organizacyjnych w akademiach. Są zajęcia teoretyczne i praktyczne" - jak czytamy na stronie internetowej ŁączyNasPiłka.pl. Całość trwała ponad pół roku - pierwszy zjazd w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej odbył się w styczniu, a ostatni we wrześniu.
 
- Był to kurs bardzo rozwijający moje spojrzenie na szkolenie i warsztat trenerski. Za mną wiele naprawdę ciekawych zajęć nie tylko dotyczących samego treningu piłki nożnej, ale także psychologii i zarządzania ludźmi. To nowe doświadczenie i cenna wiedza, która z całą pewnością przyda się w pracy - mówi Michał Hetel, który obecnie zajmuje się skautingiem, a wcześniej pracował m.in. jako asystent trenera juniorów starszych i rezerw oraz analityk przy pierwszej drużynie WKS-u.

 
Trenerów czekały na koniec dwa egzaminy - praktyczny, czyli prowadzenie treningu oraz teoretyczny - bronienie pracy dyplomowej. Trener Hetel w jej ramach przedstawił autorski plan przygotowania zawodnika z kategorii junior A1 (U18) do profesjonalnej piłki nożnej.
 
Gratulujemy, trenerze!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również