Wydarzenia

Trener i dyrektor w akcji #TrójkolorowaKrew

2021-05-13 12:45:00
Dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka i trener pierwszej drużyny Jacek Magiera oddali krew w ramach akcji #TrójkolorowaKrew prowadzonej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
"Nigdy tego nie robiłem, ale jestem pewny, że zrobię to jeszcze w tym sezonie" - zapowiadał na starcie akcji Jacek Magiera. Trener Śląska Wrocław przeszedł od słów do czynów i w czwartek o 7 rano stawił się w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, by honorowo oddać krew, dzieląc się najcenniejszym lekiem, który każdy ma w sobie.

 
Pierwszy raz krew oddał również dyrektor sportowy Śląska Wrocław. - Świadomość, że zrobiło się coś, co pomoże innym, to bardzo dobre uczucie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym lekiem jest krew i że musimy robić wszystko, by jej nie brakowało. Cieszę się, że na akcję #TrójkolorowaKrew odpowiedziało wielu kibiców WKS-u, których spotkaliśmy w RCKiK - mówi Dariusz Sztylka.
 
Dwaj przedstawiciele Śląska z rąk Krzysztofa Dworaka, dyrektora RCKiK, otrzymali specjalny certyfikat "Firmy promującej honorowe oddawanie krwi" oraz tradycyjny zestaw kilku tabliczek czekolady, wręczany każdemu honorowemu dawcy krwi. W ramach wspólnej akcji każdy, kto odda krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, na hasło "Śląsk Wrocław" otrzyma voucher na mecze WKS-u, ważny do końca bieżącego roku.

 
Do oddawania krwi zachęcamy wszystkich kibiców i nie tylko! By jeszcze bardziej ułatwić ten proces, w sobotę w godzinach 12-15 na parkingu przy Stadionie Wrocław stanie mobilny punkt poboru krwi, zwany potocznie "Krwiobusem". Podwójne vouchery czekają!

Więcej o akcji #TrójkolorowaKrew TUTAJ.


Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również