Wydarzenia

Trójkolorowi dotarli do Antalyi

2021-01-14 03:40:00
Długa podróż z Wrocławia do Antalyi zakończona powodzeniem - cała drużyna WKS-u szczęśliwie dotarła na miejsce, w którym będzie przygotowywać się do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.
Środa upłynęła zawodnikom Śląska przede wszystkim pod znakiem podróży. Po porannym rozruchu drużyna zjadła leki obiad i punktualnie o 12:30 ruszyła klubowym autokarem w kierunku Warszawy, skąd miała wylecieć do Turcji.
 
Trójkolorowi z lotniska im. Fryderyka Chopina odlecieli do Stambułu około godziny 19. W stolicy Turcji zaplanowana była przesiadka w samolot do Antalyi. Po bezproblemowej, choć długiej i wymagającej podróży drużyna dotarła do hotelu Royal Seginus przed godziną 4 czasu miejscowego. W tym ośrodku zespół Śląska będzie stacjonował do 24 stycznia, kiedy to uda się w drogę powrotną do Wrocławia.
 
Pierwszy dzień na obozie przygotowawczym będzie nico inny od reszty - wyjątkowo odbędzie się tylko jeden, popołudniowy trening, by umożliwić skuteczną regenerację po długiej podróży. Zwykle zawodnicy będą trenować dwa razy dziennie na boisku oddalonym od hotelu o ledwie kilka minut. Podczas przygotowań na WKS czekają też trzy sparingi z zagranicznymi rywalami - pierwszy już 16 stycznia z serbskim FK Novi Pazar. Transmisje z meczów planowane są na kanale YouTube Śląska Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również