Wydarzenia

Trzech piłkarzy Śląska melduje się w XI tygodnia!

2023-02-07 11:41:00
Po udanym meczu i zwycięstwie nad Pogonią Szczecin aż trzech zawodników Śląsk Wrocław zameldowało się w najlepszej jedenastce 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Niedzielny mecz w Szczecinie z Pogonią był niezwykle trudnym zadaniem. Rywal notorycznie napierał na naszą bramkę, ale niemalże bezbłędna defensywa i skuteczność w kontratakach dały Śląskowi jakże cenne zwycięstwo na wymagającym terenie. Starania naszych zawodników nie przeszły niezauważone, gdyż trzech z nich znalazło się w najlepszej jedenastce 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. 

Miejsca nie mogło zabraknąć dla strzelców obu bramek — Erika Exposito oraz Johna Yeboaha. Ten pierwszy w nienagannym stylu głową wykończył dośrodkowanie Victora Garcii i otworzył wynik spotkania. Hiszpan ciężko pracował przez całe 90 minut na dobro całego zespołu i doskonale wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Yeboah natomiast siał postrach w szeregach defensywy "Portowców" i co najważniejsze — pewnie wykończył rzut karny, który zapewnił "Trójkolorowym" wiktorię. Dla obu zawodników jest to już drugie takie wyróżnienie w tym sezonie. 

Po raz pierwszy w jedenastce tygodnia melduje się bramkarz Rafał Leszczyński. 30-latek przez cały mecz bronił jak w transie, a interwencje po strzałach z dystansu Wahana Biczahczjana i zimna krew przy stuprocentowej sytuacji Kamila Grosickiego na długo pozostaną kibicom Śląska w pamięci. W pełni zasłużone wyróżnienie. Jedenastka 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy:
Leszczyński (Śląsk) - Zator (Korona), Rossi (Radomiak), Malarczyk (Korona), Kun (Raków), Dagesrstal (Lech), Pawłowski (Widzew), Josue (Legia), Yeboah (Śląsk), Wszołek (Legia), Exposito (Śląsk)


Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław