Wydarzenia

U siebie po przełamanie

2021-02-12 10:00:00
Po nieudanym początku nowego roku w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław poszuka przełamania na własnym terenie. Trójkolorowi powalczą o trzy punkty z Wisłą Kraków.
Trójkolorowi mają za sobą dwa trudne mecze wyjazdowe. Najpierw bezbramkowo zremisowali ze Stalą Mielec, a następnie przegrali 0:2 z Piastem Gliwice. Mimo zdobycia zaledwie punktu w dwóch spotkaniach, wrocławianie wciąż zajmują w tabeli czwartą pozycje. Różnice między kolejnymi zespołami są jednak bardzo małe i jeśli Śląsk chce utrzymać wysokie miejsce, to musi zacząć wygrywać. - Chcieliśmy trochę pozmieniać nasze przygotowania, trzymaliśmy stały cykl, ale różne detale i szczegóły robiliśmy w tym tygodniu trochę inaczej. Zanalizowaliśmy dokładnie poprzedni mecz, dużo rozmawialiśmy indywidualnie i w grupach z zawodnikami.  Sporo trenowaliśmy też taktycznie. Najważniejsze rzeczy były stałe - mówił Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej.

Okazja do pierwszej ligowej wygranej w 2021 roku pojawi się w meczu z Wisłą Kraków. WKS zagra na Stadionie Wrocław, czyli w miejscu, w którym czuje się najlepiej. W rundzie jesiennej Wojskowi nie zaznali tam porażki i zdobyli 17 z 21 możliwych punktów. Utrzymanie świetnej formy na własnym boisku w rundzie wiosennej będzie podstawą do uzyskania dobrego wyniku na koniec sezonu.

Dzisiejszy rywal Śląska z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. W Wiśle wiele zmieniło przyjście nowego trenera - Petera Hyballi. Biała Gwiazda zaczęła grać odważnie i znacznie poprawiła grę ofensywną. Widać to było w dwóch pierwszych meczach ligowych w 2021 roku, w których krakowianie zdobyli pięć bramek. 

Mimo znacznej poprawy gry, kibice Wisły mogą mieć mieszane uczucia po pierwszych meczach nowej rundy. Szczególnie spotkanie z Piastem Gliwice pozostawiło spory niedosyt, ponieważ po 20. minutach podopieczni trenera Hyballi prowadzili 3:0, by ostatecznie przegrać 3:4 po bramce w doliczonym czasie gry. Wisła zrehabilitowała się za to w kolejnym meczu, pokonując u siebie Jagiellonię Białystok 2:0. 

W rundzie jesiennej, mecz Śląska z Wisłą zakończył się zwycięstwem wrocławian 3:1. Dwie bramki dla WKS-u zdobył wówczas Robert Pich, a jedno trafienie dołożył Waldemar Sobota. Ostatni mecz między tymi zespołami na Stadionie Wrocław również był zwycięski dla Śląska. Trójkolorowi wygrali 2:1, a na listę strzelców wpisali się Wojciech Golla i Krzysztof Mączyński. 

Początek spotkania Śląsk Wrocław - Wisła Kraków o godzinie 20:30. Transmisja w Canal+ Sport. Na naszej stronie internetowej tradycyjnie będzie można śledzić tekstową relację live. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również