Wydarzenia

Urban: Dobrze, że Wrocław ma ekstraklasę

2017-05-27 20:30:00
- Sytuacja wymagała, by zostawić dziś mnóstwo zdrowia na boisku. Piłkarze to zrobili i chcę im pogratulować - mówi Jan Urban po wygranej 2:0 z Cracovią.
Jan Urban: Chcę pogratulować drużynie. Zostawili mnóstwo zdrowia na boisku. Wymagała tego sytuacja i okoliczności. Cieszę się, że wykorzystaliśmy to, iż bylismy zależni tylko od siebie. Potrafiliśmy wygrać z wymagającym przeciwnikiem. Na pewno interwencja Pawełka z 62. min pomogła kontrolować spotkanie, bo przy 2:1 byłoby trudniej.
 
Ważne, że Morioka złapał dobrą formę pod koniec zespołu. To dobre dla drużyny. Dużo wiatru robił też Engels, Cracovia miała dużo problemów z jego szybkością. Blok obronny grał pewnie. No i Madej, sprinter Madej. Śmiałem się, że będziemy reanimować Madeja po jego akcji i asyście w pierwszej połowie.
 
Obawiałem się kontuzji i kartek. Mieliśmy pięciu zagrożonych wykluczeniem graczy. gdybyśmy musieli jechać tak osłabieni do Płocka to byłoby trudno. Ale to już nieważne. Dobrze, że Wrocław ma ekstraklasę. Lepiej się gra, gdy jest więcej kibiców, już dzisiaj przyszło więcej ludzi, mam nadzieję, że to będzie się rozwijać.
 
Ostatni mecz to jest moment, by podziękować tym zawodnikom, którzy nie grali za dużo albo w ogóle. Grajciar, Zieliński - oni mogą dostać szansę z Wisłą.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław