Wydarzenia

Urban: Jesteśmy w niezłej formie

2017-04-06 12:10:00
- Jedziemy do Krakowa, by utrzymać nadzieję na grę w pierwszej ósemce - mówi przed spotkanie z Cracovią trener Śląska Jan Urban.
 
O najbliżym rywalu:

Cracovia ma większy potencjał niż aktualna jej pozycja. Może niektórzy zawodnicy nie potrafią wytrzymać presji i nie grają na takim poziomie jak wtedy, gdy wszystko układało się dobrze. Przyczyn może być naprawdę dużo. Taka jest jednak nasza liga, że Cracovia może jeszcze wskoczyć na wyższą lokatę, ale raczej już w dolnej ósemce.

Cracovia pokazała, że potrafi grać bez Covilo i Rakelsa, czyli ważnych zawodników dla niej. Na pewno przydaliby się trenerowi Zielińskiemu, ale trudno mi mówić o tej sytuacji, bo nie jestem trenerem Cracovii. Nie znam dokładnej przyczyny, dlaczego zespół trenera Zielińskiego traci tyle bramek. Wiem jednak z doświadczenia, co dzieje się wtedy w drużynie.

Z reguły na przestrzeni całego sezonu zespoły mają różne fazy formy sportowej. Czasami jest tak, że zespół gra słaba, a dobrze punktuje, a można grać dobrze i nie punktować wcale. Gdy nie ma dobrych wyników, zaczynają się spekulacje: A dlaczego ten zawodnik nie grał, a ten grał...

O swoim zespole:

Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, nie zmienia się już od spotkania z Termalicą. Każde następne spotkanie było dla nas o wszystko, jeśli chodzi o obecności w pierwszej ósemce. Po każdym kolejnym meczu zwiększaliśmy szansę, by się do niej dostać. W takim nastawieniu czekamy na mecz z Cracovią, choć nawet przy ewentualnej wygranej nasza sytuacja nie zmieni się znacząco. Musimy robić wszystko, by do końca walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.
 
Zdecydowałem już kto zagra w najbliższym meczu w ataku, ale rywalizacja na tej pozycji jest bardzo ciekawa. Zwoliński ostatnio zanotował ważną asystę, Biliński się przełamał. Dobrze, że uczestniczą w zdobywaniu bramek, bo na pewno czują presję kibiców i nas, czyli zespołu.
 
Sito Riera był najlepszym zawodnikiem w ostatnim meczu. Z dobrej strony pokazuje się Ryota, co jest ważne dla nas, poziom trzyma Pich, defensywie wygląda solidnie. Ogólnie jesteśmy w niezłej formie. Po ostatnim meczu większość moich zawodników zasłużyła na pochwały.
 
Od czasu do czasu spotykamy się z prezydentem miasta panem Rafałem Dutkiewiczem i rozmawiamy na różne tematy. Poruszamy sprawy sportowe, organizacyjne, ale rozmawiamy też o przyszłości. Dobrze, że są takie spotkania. Prezydent jest otwarty, interesuje się sytuacją w klubie i to na pewno jest ważne dla wszystkich ludzi pracujących w klubie.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław