Wydarzenia

Urban: Powinniśmy dać z siebie więcej

2017-07-24 20:00:00
- Zrobiliśmy wystarczająco dużo, żeby zakończyć mecz pozytywnym wynikiem – mówi po porażce z Zagłębiem trener WKS-u Jan Urban.
Jan Urban: Wydaje mi się, że nawet gdybyśmy grali jedenastu na jedenastu, to nie powinniśmy tego spotkania przegrać. Zrobiliśmy wystarczająco dużo, żeby zakończyć mecz pozytywnym wynikiem. Niestety to jest piłka nożna, takie rzeczy się zdarzają. Dziś stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale ta porażka nas boli. Graliśmy lepiej niż w meczu z Arką. Powinniśmy jednak zdecydowanie więcej z siebie dać. Szczególnie w drugiej połowie. Musimy przełknąć gorycz porażki. Są takie mecze, że jesteś lepszym zespołem, a przegrywasz. 
 
Mój zespół dobrze grał. Kontrolowaliśmy mecz i nie widziałem potrzeby, żeby wprowadzać Piecha wcześniej. Zagłębie się broniło przez większość czasu. W końcówce zrobiliśmy wszystkie zmiany i liczyłem, że wykorzystamy zmęczenia rywali. Po meczu łatwo gdybać, ale już nie cofniemy czasu. 
 
Brakowało nam cierpliwości w drugiej połowie. Zbyt często zawodnicy odpowiedzialni za coś innego, brali się za rozgrywanie. Mam tu na myśli naszych skrzydłowych. Przez to nasza gra traciła na jakości. 
 
Nie chodzi o waleczność. Podejmowaliśmy złe decyzje. Często zostawaliśmy za bardzo z tyłu i przez to nasze ataki były wolniejsze. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław