Wydarzenia

Urodziny Mieczysława Jureckiego

2019-11-04 16:00:00
Dziś 85. urodziny obchodzi Mieczysław Jurecki, kapitan zespołu i jeden z najlepszych zawodników Śląska lat 50. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Mieczysław Jurecki urodził się w 1934 roku. Jest wychowankiem Stali Bielsko-Biała. Piłkarzem Śląska był w latach 1955-59. W 1956 roku wywalczył z wrocławską jedenastką awans do II ligi. Od 1957 roku przez trzy sezony pełnił obowiązki kapitana. Jest pierwszym w historii klubu dwukrotnym młodzieżowym reprezentantem Polski. Występował też w reprezentacji Wojska Polskiego m.in. w Wietnamie w 1959 roku. 

 
W 1960 roku wyjechał do Australii, gdzie mieszka do dziś. Z sukcesami grał w Polonii Melbourne, Polonii Sydney i Slavii Melbourne. W 1966 wrócił na kilka miesięcy do Polski i Wrocławia. Był wówczas w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Śląska. W maju w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zadebiutował w ekstraklasie. 

Pan Mieczysław śledzi w internecie doniesienia o WKS-ie, a gdy pojawia się w Polsce, odwiedza klub z ul. Oporowskiej. Ostatnią wizytę złożył nam w lipcu tego roku.Panie Mieczysławie, życzymy wielu lat w zdrowiu i oczywiście jak najczęstych wizyt we Wrocławiu!
  
W magazynie „Wokół Śląska” publikowaliśmy w odcinkach niezwykłe wspomnienia z okresu gry dla Wojskowych w latach 50. Natomiast w 2017 roku mieliśmy okazję dłużej porozmawiać z panem Mieczysławem, a efekty tej rozmowy można zobaczyć poniżej.

Autor: Biuro Prasowe, Krzysztof Mielczarek

Zobacz również