Wydarzenia

VIDEO: Razem z KKN-em pobiliśmy rekord!

2015-04-19 17:30:00
4
Tydzień Akcji CAFE uczciliśmy w najlepszy z możliwych sposobów. Razem z wrocławskim Klubem Kibiców Niepełnosprawnych pobiliśmy rekord Europy pod względem niepełnosprawnych fanów na wydarzeniu sportowym! Wczoraj na Stadionie Wrocław Śląsk i Lechię do boju zagrzewało ich 1005!

To wydarzenie bez precedensu. Za jednym razem, wspólnymi siłami Śląska Wrocław, KKN-u i Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, pobiliśmy dwa rekordy Europy w liczbie kibiców niepełnosprawnych! Pierwszy dotyczył frekwencji na meczu piłkarskim (do tej pory wynosił on 350 osób), drugi - fanów zgromadzonych na widowisku sportowym (720 osób). Na meczu przyjaźni WKS-u z gdańską Lechią na trybunach Stadionu Wrocław niepełnosprawnych kibiców było 1005!

 

Obchody Tygodnia Akcji CAFE na Stadionie Wrocław to jednak nie tylko sam rekord. Przed pierwszym gwizdkiem w meczu na murawie pojawił się specjalny baner organizacji, a eskorcie wyprowadzającej sędziów i piłkarzy na boisko przewodził poruszający się na wózku Dawid. Chłopiec wykonał również pierwsze symboliczne kopnięcie piłki.

 

W tym wyjątkowym dniu ponadto, z naszej „Kanapy Kibica” spotkanie obejrzeli przedstawiciele rodziny zastępczej stworzonej przez Maciejkę i Jerzego Bokrzyckich. Państwo Bokrzyccy od lat w Wierzbicach (k. Kobierzyc) zapewniają wspaniałe warunki dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Dzięki ich zaangażowaniu Monika, Paulina, Łukasz i Dawid mogą liczyć na wsparcie w rehabilitacji i atmosferę ciepłego rodzinnego miejsca. Na kibicowskie miejsce nr 1 na Stadionie Wrocław zaprosiliśmy w sobotę pana Jerzego Bokrzyckiego wraz z Dawidem i Łukaszem oraz Danielem, który jest przyjacielem ich rodziny.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku! Dla naszych fanów nie ma barier i w sobotę pokazali to w fantastyczny sposób. Wielkie brawa dla nich!

 

Zachęcamy do obejrzenia specjalnego materiału, który z okazji bicia rekordu przygotowała nasza klubowa telewizja:

 

Zobacz również