Wydarzenia

VIDEO: Śląsk Wrocław – jak zbudować silny klub piłkarski?

2017-10-11 21:00:00
W specjalnie zorganizowanej debacie przedstawiciele Śląska Wrocław, lokalnego biznesu, głównego sponsora – firmy forBET - czy też eksperci zajmujący się badaniem efektywności sponsoringu i wizerunku marki rozmawiali o tym, jakie działania podjąć, by w pełni wykorzystać potencjał WKS-u.
W spotkaniu w siedzibie „Gazety Wyborczej” uczestniczyli:
Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia, Przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław S.A
Michał Bobowiec, Prezes Zarządu Śląska Wrocław
Tomasz Hanczarek, Prezes Work Service S.A., radny Wrocławia
Robert Grzeszczyk, Prezes Zarządu forBET Zakłady Bukmacherskie
Tomasz Rożenek, Dyrektor Lagardère Sports
Adam Pawlukiewicz, Ekspert Pentagon ResearchNajważniejszymi zagadnieniami poruszonymi podczas debaty były:
- Śląsk Wrocław: wartość i potencjał
- Wartość piłki nożnej dla sponsora, korzyści ze sponsorowania klubu
- Jak zbudować silną markę lokalnie?
- Źródła przychodów klubu
- Nowe narzędzia sponsoringu
- Co zrobić, by zapełnić stadion?
- Perspektywa prywatyzacji klubu
 
Adam Pawlukiewicz (Pentagon Research):
- Moim zdaniem obecny sezon to doskonała okazja, aby Śląsk ponownie wrócił do ligowej czołówki i powalczył o wyższe cele, a przy ściągnął na stadion więcej kibiców. Wystarczy, że drużyna wykorzysta słabość innych, a przecież kilka mocnych polskich klubów ma ostatnio spore problemy.
 
Tomasz Hanczarek (radny, Work Service):
- Piłka nożna jest bezapelacyjnie najważniejszym sportem na świecie. Nie ma drugiej takiej dyscypliny, która wzbudzałaby tyle emocji, a za którą szły by jednocześnie tak potężne pieniądze. Chyba nikt we Wrocławiu nie ma wątpliwości, że miasto powinno finansowo wspierać Śląsk. Ważne jednak, aby dofinansowanie było przemyślane i zgodne z pewnym planem, który mam nadzieję wkrótce prezes Bobowiec przedstawi.
 
Tomasz Rożenek (Lagardère Sports):
 - Śląsk powinien opracować długoterminowy plan, w którym najważniejsi będą kibice, mieszkańcy Wrocławia. Dlatego klub oraz miasto powinny zadać wrocławianom pytanie: czego oczekują od Śląska. Trzeba wiedzieć, jak kibice wyobrażają sobie spędzenie dnia meczowego; jak całe rodziny na stadionie będą mogły spędzić czas przed spotkaniem. Pamiętajmy, że dziś sport jest częścią rozrywki. Ludzie przychodzą na stadiony, aby doświadczyć czegoś niezwykłego. I klub powinien im to zapewnić.
 
- Dla przyszłości i rozwoju klubu niezwykle istotnych jest kilka kwestii. Już dziś można zakładać, że nowy kontrakt dotyczący sprzedaży praw telewizyjnych będzie znacznie lepszy od tego ostatniego. Poza tym dla Śląska niezwykle istotne będą dochody z dnia meczowego i dla mnie to oczywiście, że te pieniądze powinny trafiać do klubu a nie spółki stadionowej. Aby zwiększyć dochody z dnia meczowego należy - oprócz stałych kibiców - ściągnąć jak najwięcej widzów eventowych, których na stadion przyciągną dodatkowe atrakcje. Zarobienie większych pieniędzy może być jednak pewnego rodzaju pułapką dla klubu. Chodzi o to, aby dobrze wykorzystać te środki i nie przeznaczać ich tylko na transfery, ale sensownie zainwestować w rozwój klubu na wielu płaszczyznach. To może - i powinno - w przyszłości przynieść większe zyski.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Daniel Biernat

Zobacz również