Wydarzenia

VIDEO: Tomasz Łuczywek przed meczem z Podbeskidziem

2021-04-19 14:40:00
- Nasz przeciwnik musi się spodziewać, że postawimy trudne warunki – mówi przed wtorkowym spotkaniem z Podbeskidziem Bielsko-Biała II trener Śląska Wrocław Tomasz Łuczywek.
Tomasz Łuczywek: Plan również na ten okres mieliśmy przygotowany dużo wcześniej. Przed nami piłkarski tydzień - trzy mecze w tygodniu to coś, co piłkarze lubią i na co czekają. Nie sądzę, aby  powodowało to jakieś nietypowe przygotowania do meczu z Podbeskidziem czy kolejnego. W życiu piłkarza to standard, że takie tygodnie się zdarzają. Trzeba się cieszyć, że można rywalizować na poziomie mistrzowskim tyle razy. Mamy ustalony plan i przygotowania idą zgodnie z nim.
 
Na analizę swojej gry poświęcamy dużo czasu wewnątrz sztabu, a potem zawodnicy dostają część tych informacji, tak aby mogli je sobie jak najlepiej przyswoić i robić postępy w grze. Jeśli między meczami jest tyle czasu co teraz, to oczywiście przyspiesza też proces informacyjny dla zawodników, ale w schemacie działań nie zmienia się nic. Jest pomeczowa analiza naszej gry, przedmeczowa gry rywala. Nie ma tu zmian w organizacji mikrocyklu tygodniowego, jak i trzy- lub czterodniowego.
 
Mamy kadrę, w której jest dwudziestu kilku zawodników, każdy ma być gotowy, o czym często mówi trener Magiera. To, czy trener cię wystawi, czy nie, nie może wpływać na gotowość danego piłkarza. Takie jest przesłanie do graczy. Jeśli między meczami jest mniej czasu, to większa liczba zawodników może dostać szansę, dlatego właśnie każdy musi być gotowy. Ci, którzy będą na boisku, muszą realizować dany plan i liczymy, że przyniesie to sukces.
 
My, jako Śląsk Wrocław, zajmujemy się sobą. To, że każdy rywal walczy o punkty, jest czymś normalnym i naturalnym. Sytuacja Podbeskidzia nie jest więc naszą sprawą. My jesteśmy na siódmym miejscu, patrzymy do przodu i przeciwnik, który przyjedzie do nas na mecz, musi spodziewać się, że postawimy trudne warunki. Chcemy wygrać i będziemy robić wszystko, żeby trzy punkty zostały we Wrocławiu. Zajmujemy się przede wszystkim sobą i progresem drużyny - by wyglądała ona na tyle dobrze, aby z każdym rywalem potrafiła wygrywać.

Autor: Jakub Hechner, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław