Wydarzenia

W poniedziałkowych gazetach o Śląsku Wrocław

2015-09-07 09:30:00
3
Prezentujemy nasz tradycyjny poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje o Śląsku Wrocław.

Sport - Weekend na wyścigach

 

Śląsk chce przyciągnąć kibiców na stadion. W ramach kampanii marketingowej, wczoraj piłkarze wraz z rodzinami odwiedzili tor wyścigów konnych na Partynicach.

 

Przegląd Sportowy - Grajciar zastąpi Picha na skrzydle?

 

Niecały rok temu Peter Grajciar pojawił się w drużynie z zadaniem zastąpienia Sebastiana Mili na rozegraniu. Życie pisze jednak inny scenariusz. Teraz Słowak być może będzie łatał lukę na skrzydle po Robercie Pichu, który został sprzedany do Kaiserslautern. Po transferze skrzydłowego w Śląsku zastanawiają się, kto powinien go zastąpić na bocznej pomocy. Najbardziej naturalne wydaje się postawienie na Jacka Kiełba, który w ustawieniu 1-4-4-2 może też grać w ataku z Kamilem Bilińskim. Sztab szkoleniowy rozważa także inne warianty.  

 

- Niewykluczone, że na skrzydle będzie występował Peter Grajciar - przyznaje trener wrocławskiej drużyny Tadeusz Pawłowski. Słowak na tej pozycji już występował, ale obecnie musiałby się do niej znowu trochę przyzwyczaić. We Wrocławiu na skrzydle był rzadko ustawiany. Jeśli wychodził na boisko jako piłkarz podstawowej jedenastki, a to zdarzyło się to w oficjalnych meczach 16 razy, tylko dwukrotnie pełnił inną role, niż środkowego pomocnika.

 

Fakt - Piłkarze i trenerzy pokazali się na wyścigach

 

W niedzielę na partynickim torze można było zobaczyć nie tylko świetne konie z Polski, Czech i Niemiec, ale też piłkarzy i trenerów Śląska. Najpopularniejszy klub w mieście oraz tor na Partynicach podjęły współpracę marketingową.

 

Piłkarze chętnie rozdawali pamiątkowe gadżety, autografy i pozowali do zdjęć. Pogoda nie dopisała (publiczność też była mniejsza od oczekiwanej – z powodu deszczu i wiatru niedzielną Wielką Wrocławską obserwowało 6,5 tys. widzów). Trudno sięzatem dziwić, że przewidzianego przez Śląsk programu w większości nie dało się zrealizować. Zainteresowanie siedzącą na trybunach drużyną i tak było spore. Trener Śląska Tadeusz Pawłowski (61 l.) wręczał też nagrody zwycięzcom gonitwy Grand Prix White Turf St. Moritz.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również