Wydarzenia

We wtorkowych mediach o Śląsku Wrocław

2015-06-02 09:40:00
Zapraszamy na codzienny przegląd medialnych informacji. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Prw.pl - Kapitan piłkarzy Śląska Wrocław nominowany

 

Bramkarz Śląska znalazł się w gronie pięciu zawodników nominowanych w tradycyjnym plebiscycie przez Ekstraklasę SA. O zwycięstwo w kategorii „Najlepszy Bramkarz” Mariusz Pawełek powalczy z Bartłomiejem Drągowskim (Jagiellonia Białystok), Dusanem Kuciakiem (Legia Warszawa), Matusem Putnockim (Ruch Chorzów) i Grzegorzem Sandomierskim (Zawisza Bydgoszcz).   

 

Mariusz Pawełek do Śląska dołączył przed startem obecnego sezonu. Na początku był zmiennikiem Wojciecha Pawłowskiego. Potem na stałe zajął miejsce między słupkami. Do tej pory rozegrał we wrocławskim zespole 31 spotkań. 

 

Wyboru najlepszego bramkarza sezonu 2014/15 w plebiscycie T-Mobile Ekstraklasy dokonają dziennikarze. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Ekstraklasy, która odbędzie się 8 czerwca w Warszawie.

 

Przegląd Sportowy - Mecz z dziećmi

 

Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego trenowali, a potem zagrali mecz z dziećmi Akademii Piłkarskiej Śląska. Na boisku pojawił się narzekający ostatnio na uraz Tom Hateley.

 

Fakt - Śląsk lepszy od realu i PSG!

 

Na własnym stadionie Śląsk Wrocław traci najmniej goli spośród wszystkich drużyn T-Mobile Ekstraklasy. Od momentu powrotu do elity w 2008 roku nigdy nie był tak szczelny w obronie jak w tym sezonie. Takimi statystykami na własnym stadionie nie mogą pochwalić się europejscy giganci z Realem Madryt i Paris Saint-Germain na czele! (…)

 

W 18 meczach na własnym boisku wrocławianie stracili zaledwie 11 bramek, co daje imponującą średnią 0,61 gola na mecz. Nawet gdy trzy lata temu zdobywali mistrzostwo Polski, statystyki na własnym boisku mieli znacznie gorsze: 0,93 straconego gola na mecz. Pod tym względem trener Tadeusz Pawłowski (62 l.) wyróżnia się na tle poprzednich szkoleniowców Śląska, choć to przecież o Oreście Lenczyku (73 l.) mówiło się, że uwielbia parkować w swoim polu karnym, Śląsk Lenczyka tracił u siebie średnio 0,86 gola, tymczasem odkąd trenerem jest Pawłowski, bramkarz Śląska wyciąga piłkę statystycznie co drugie spotkanie (0,52 straconego gola na mecz).

 

Tegorocznych statystyk Śląsk nie musi się wstydzić również w Europie - więcej goli na własnych stadionach tracą takie zespoły, jak mistrz Francji PSG (0,74), mistrz Holandii PSV Eindhoven (0,70), wicemistrz Hiszpanii Real Madryt (0,79), wicemistrz Anglii Manchester City (0,74) czy wicemistrz Niemiec VfL Wolfsburg (0,76).

 

Fakt - Pawłowski został ambasadorem

 

Znani na całym świecie specjaliści od piłkarskiego szkolenia wezmą udział w kongresie „All About Football”, który od 9 do 11 czerwca odbędzie się we Wrocławiu. Specjalnymi gośćmi kongresu będą m.in. Holender Raymond Verheijen (44 l.), jeden z największych specjalistów od przygotowania fizycznego w piłce nożnej. Pojawi się też związany z Benficą Lizbona trener Renato Paiva (45 l.) oraz wybitny szkoleniowiec bramkarzy Lothar Matuschak (67 l.) - wychowawca m.in. Manuela Neuera (29 l.). Wśród polskich ambasadorów kongresu jest trener Śląska Tadeusz Pawłowski (62 l.).

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również