Wydarzenia

Wielki turniej blind footballu we Wrocławiu

2019-05-03 15:58:00
4 i 5 maja na boisku przy ul. Kamiennogórskiej 16 wielkie święto piłki nożnej osób niepełnosprawnych! Liga Europy Centralnej i Puchar Polski to pierwsza okazja, by zobaczyć grę drużyny Śląsk Wrocław Blind Football.
18 kwietnia 2019 roku to niezwykła data w historii piłki nożnej dla niewidomych w Polsce. Właśnie wtedy Śląsk oficjalnie ogłosił utworzenie drużyny blindfootballowej. W specjalnej konferencji prasowej udział wzięli przedstawiciele nowego zespołu WKS-u, klubu z ul. Oporowskiej oraz prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. - My możemy nie widzieć, ale ważne, żebyście wy widzieli. Bo my spełniamy marzenia na waszych oczach - mówił wtedy Robert Mkrtchyan, kapitan Śląsk Wrocław Blind Football. Trzy tygodnie później pora na kolejny wielki krok!
 
Liga Europy Centralnej oraz Puchar Polski przy ul. Kamiennogórskiej we Wrocławiu to największe piłkarskie święto osób niepełnosprawnych w Polsce. W zmaganiach udział wezmą drużyny z czterech krajów - Polski, Czech, Węgier i Austrii. Międzynarodowe rozgrywki zapowiadają się pasjonująco, ale prawdziwą gratką będzie pierwszy w historii taki finał Pucharu Polski.
 
Jeszcze rok temu o trofeum najlepszej blindfootballowej drużyny w kraju walczyły ze sobą Tyniecka Nie Widzę Przeszkód Kraków oraz UKS SPRINT Wrocław. W tym roku to wydarzenie nabierze jeszcze większej rangi - o Puchar Polski zagrają Wisła Kraków ze Śląskiem Wrocław! WKS oraz Biała Gwiazda jako pierwsze kluby w kraju wzięły pod swoje skrzydła niewidomych i słabo widzących piłkarzy. To przełomowe wydarzenie dla tego rodzaju piłki nożnej. Wielkie spotkanie o najważniejsze trofeum w Polsce w sobotę, 4 maja, o godz. 11:30.
 
Dla wielu kibiców piłki nożnej blind football nie jest jeszcze dobrze znany, większość nigdy nie była na meczu drużyn osób niewidomych. Zapewniamy, że emocje są nie mniejsze niż podczas zmagań futbolistów znanych ze stadionów i ekranów telewizora. Warto przyjść i przekonać się czym jest #NiewidzialnaPiłka. 
 
Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę, 4 maja, o godz. 8, kiedy to rozegrane zostaną pierwsze mecze w ramach Ligi Europy Centralnej. O godz. 11 ceremonia otwarcia, a potem wielki mecz o Puchar Polski: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków. Nazajutrz, w niedzielę 5 maja, dokończenie zmagań w Lidze Europy Centralnej (spotkania od godz. 8). Turniej zostanie przeprowadzony na boisku przy ul. Kamiennogórskiej 16.
 

Więcej szczegółów oraz zaproszenia od bardzo ciekawych i bardzo znanych gości TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław