Wydarzenia

Wszystkiego najlepszego, panie Mieczysławie!

2021-11-04 10:00:00
Dziś 87. urodziny obchodzi Mieczysław Jurecki, zawodnik i kapitan Śląska z końcówki lat 50., jeden z ostatnich żyjących członków drużyny, która wywalczyła pierwszy w dziejach klubu awans na szczebel centralny. Dużo zdrowia, sił i uśmiechu z poczynań ulubionej drużyny, panie Mieczysławie!
Mieczysław Jurecki urodził się w 1934 roku. Na boisku występował jako napastnik. Jest wychowankiem Stali Bielsko-Biała. Zawodnik Śląska w latach 1955-59. W 1956 roku wywalczył z wrocławską jedenastką awans do II ligi. Od 1957 roku, przez trzy sezony pełnił obowiązki kapitana. Dwukrotny młodzieżowy reprezentant Polski w barwach Śląska.


Występował też w reprezentacji Wojska Polskiego m.in. w Wietnamie w 1959 roku. W 1960 roku wyjechał do Australii, gdzie mieszka do dziś. Z sukcesami grał w Polonii Melbourne, Polonii Sydney i Slavii Melbourne. W 1966 wrócił na kilka miesięcy do Polski i Wrocławia. Był wówczas w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Śląska. W maju w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zadebiutował w ekstraklasie.

Pod koniec roku ukażą się w Polsce wspomnienia naszego kapitana zatytułowane „Przez boisko na podbój świata”.
Autor: Krzysztof Mielczarek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław