Wydarzenia

Za nami finał akcji „Poruszaj się z nami”!

2015-09-15 19:45:00
3
W wielkim stylu zakończyliśmy kampanię społeczną Śląska i MPK Wrocław. Na wspólnym treningu z zawodnikami Śląska Wrocław frekwencja wyraźnie dopisała - podobnie jak dobre humory wszystkich jego uczestników!

Zbiórka dla chętnych do wzięcia udziału we wspólnym treningu z ekstraklasowymi piłkarzami wyznaczona była na godz. 16, ale już na pół godziny przed jej planowanym terminem pod budynkiem klubowym przy ul. Oporowskiej zaczął zbierać się spory tłum. Na finałowe poruszanie się z zawodnikami Śląska Wrocław przybyło wielu fanów zielono-biało-czerwonych... i to nie tylko  tych najmłodszych!

 

Zanim jednak doszło do wspólnych zajęć spinających kampanię społeczną prowadzoną przez WKS i MPK Wrocław, zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego musieli dokończyć swój zaplanowany trening. W tym czasie uczestnicy naszej zabawy trafili pod czujne oko Kamila Domagalskiego, który wespół ze swoimi podopiecznymi z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław poprowadził dla przybyłych profesjonalną rozgrzewkę.

 

 

Po niej przyszedł czas na zaplanowany mecz. Chętnych do wzięcia udziału w nim było tak wielu, że musieliśmy podzielić ich na dwie drużyny, do których przynależność wyznaczana była względem wieku. Tak więc dwudziestka dwójka „starszych” zmierzyła się z jedenastką Trójkolorowych. Za sprawą zaangażowania naszych gości i - prawdopodobnie - korzystnego współczynnika osobowego ten mecz zakończył się remisem 1:1, a gola dla WKS-u zdobył... Mariusz Pawełek! Kapitan Śląska Wrocław podłączył się ambitnie do rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniem głową zdobył bramkę.

 

W meczu z grupą „mniejszych” uczestników treningu wynik był już sprawą mniej istotną. Warto jednak odnotować pierwsze po powrocie po kontuzji trafienie Konrada Kaczmarka, który głową przelobował niewysokich bramkarzy po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego. Po tym zdarzeniu grupa uczestników naszego wspólnego treningu wprowadziła taktyczne manewry widoczne na poniższym zdjęciu.

 

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszy trening! Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, co my, a także, że o zdrowy tryb życia i uprawianie sportu zadbacie nie tylko przy okazji akcji „Poruszaj się z nami”.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Mateusz Kondrat

Zobacz również