Wydarzenia

Zagrać jak na wyjazdach

2018-11-03 10:30:00
Po wysokim zwycięstwie (5:0) nad Miedzią w Legnicy i wyeliminowaniu Bytovii Bytów w Pucharze Polski (3:0) podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wracają na Stadion Wrocław. W sobotę, 3 listopada, o godz. 18 podejmą Wisłę Płock.
Od momentu przełamania i wygranej na własnym boisku z Piastem Gliwice (4:1) Trójkolorowi poszli za ciosem, zwyciężając także na wyjeździe. Co więcej, w poprzednich czterech spotkaniach poza Wrocławiem (dwa ligowe, dwa pucharowe) grali tak, że ręce same składały się do oklasków. Zdobyli w nich aż 15 bramek, nie tracąc przy tym żadnej! W międzyczasie przytrafiły im się jednak porażki z Legią (0:1) i Arką (1:2) przed własną publicznością.

Dyspozycja z ostatnich meczów wyjazdowych będzie konieczna, by zrealizować cel, jakim jest znalezienie się w grupie mistrzowskiej. - To bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, bo chcemy po zwycięstwie bardzo zbliżyć się do „ósemki” albo nawet do niej wskoczyć. Mamy mocnego przeciwnika, który się w ostatnich meczach bardzo dobrze spisuje – wysoko wygrał mecz pucharowy. Ma w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. Będziemy grali o zwycięstwo, liczymy, że będzie to dobry mecz – mówi trener wrocławian Tadeusz Pawłowski.

Wspomniane wysokie zwycięstwo Wisły w Pucharze Polski to niedawne starcie z Olimpią Grudziądz zakończone wynikiem 7:2. Rezultat odzwierciedla zamiłowanie szkoleniowca płocczan do ofensywnej gry. Dodajmy - szkoleniowca dobrze znanego w stolicy Dolnego Śląska, bo Nafciarzy od 10 października prowadzi Kibu Vicuna, który za kadencji Jana Urbana pełnił w Śląsku rolę II trenera.

Nie tylko z powodu konfrontacji drużyn, w naturze których leżą raczej śmiałe ataki niż głęboka defensywa, dzisiejszy mecz na Stadionie Wrocław może zapaść w pamięć. Przed szansą dokonania niebywałego wyczynu stoi bowiem Piotr Celeban. Kapitan WKS-u stoi przed szansą, by rozegrać setny ligowy mecz z rzędu (!) od 1. do ostatniej minuty.

W 14. kolejce Lotto Ekstraklasy będziemy także świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów przed rozpoczęciem spotkania odśpiewany zostanie hymn państwowy, na boisku pojawi się flaga Polski, a piłkarze zagrają w biało-czerwonych opaskach. Na stadionowym telebimie kibice zobaczą też specjalny klip przygotowany na stulecie niepodległości. Niespodzianką będą natomiast wyjątkowe stroje, w jakich wystąpią zawodnicy Śląska.

Bilety na mecz z Wisłą Płock do nabycia TUTAJ. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w sobotę, 3 listopada o godz. 18 na Stadionie Wrocław.

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkwoska

Zobacz również