Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie Grupy Dialogu Społecznego

2016-01-18 10:00:00
Już 22 stycznia odbędzie się inauguracyjne spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Aktywności Sportowej. O czynnych i biernych aspektach sportu wrocławian będą rozmawiać przedstawiciele dolnośląskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych oraz grup środowiskowych.

Jednym z celów spotkania, który wyjątkowo zaciekawi dziennikarzy, kibiców i wszystkich zainteresowanych wrocławskim sportem jest omówienie frekwencji na wrocławskich obiektach oraz możliwości poprawy istniejącej sytuacji poprzez współpracę odpowiednich podmiotów.

 

Dodatkowo na spotkaniu przedstawiony zostanie nowy projekt, który ma na celu integrację różnych środowisk lokalnych poprzez czynny udział w meczach piłkarskiego Śląska Wrocław, którego przedstawiciele również zjawią się na piątkowym spotkaniu.

 

Więcej szczegółów dotyczących pierwszego spotkania Grupy Dialogu Społecznego ds. Aktywności Sportowej można znaleźć po kliknięciu TUTAJ.

 

Termin: piątek, 22 stycznia 2016, w godz. 13:00– 15:00

Miejsce: sala konferencyjna Sektor 3, ul. Legnicka 65. 

Lokalizacjawww.sektor3.wroclaw.pl

Idea, cel spotkania:  Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń nt aktywności sportowej Wrocławian (zarówno w formie czynnej, jak i biernej – uczestnictwo w roli widza, kibica w wydarzeniach sportowych), próba zdefiniowania sposobów i metod poprawy sytuacji w obszarach deficytowej aktywności.

Docelowo: rozwiązywanie konkretnych problemów poprzez pracę w zespole / zespołach roboczych (organizacje - urzędnicy), tworzenie dobrych wzorców i praktyk działania.

 

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: 

dominik.golema@um.wroc.pl

 

Serdecznie zapraszamy:

Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema

Klub Kibiców Niepełnosprawnych / Prezes – Paweł Parus

Grupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO -  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale tez rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.

Zobacz również