Wydarzenia

Zmiana ustawy - łatwiej kupić bilet

2015-11-24 12:20:00
Informujemy, iż z dniem 25 listopada 2015 r. wchodzą w życie przepisy znowelizowanej Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, które w znacznym stopniu ułatwią zakup biletów i uczestniczenie w meczach Ekstraklasy. Jakie korzyści zmiany niosą dla kibiców?

Przede wszystkim bilety na mecze Śląska Wrocław będzie można kupić dużo łatwiej. Do zakupu wejściówek na spotkania WKS-u rozgrywane na Stadionie Wrocław niepotrzebna już będzie Karta Kibica, zniesiony zostanie również obowiązek okazywania dokumentu z numerem PESEL przy kupowaniu biletów. Od 25 listopada 2015 roku wystarczy jedynie podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL, zgodnych z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

 

W ten sposób bilety na mecze Śląska Wrocław można kupować w każdym z 13 punktów sprzedaży (pełna lista: TUTAJ), a także za pośrednictwem strony internetowej bilety.slaskwroclaw.pl.

 

Zakupiony w ten sposób bilet będzie ważny wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość, który należy mieć przy sobie i okazać na każde wezwanie pracowników ochrony. Odpowiedzialność za podanie danych niezgodnych z dokumentem potwierdzającym tożsamość ponosi kibic.

 

Informujemy równocześnie, że Karta Kibica Śląska Wrocław zachowuje swoją dotychczasową funkcjonalność. Tak jak dotąd, każdy kibic będzie mógł ją wyrobić po złożeniu odpowiedniego wniosku w Punkcie Obsługi Kibica (POK), mieszczącym się obok kas stadionowych przy ul. Oporowskiej 62 lub na Stadionie Wrocław w dniu meczu, w punkcie zlokalizowanym przy kasach od ul. Królewieckiej. Karta kibica nie jest obowiązkowa, ale jej właściciel otrzymuje istotne korzyści i możliwości, takie jak:

 

  • możliwość zakupu karnetu na mecze w danej rundzie, 
  • oszczędność czasu przy zakupie biletów w kasach klubowych,
  • możliwość uczestniczenia w promocjach adresowanych do posiadaczy Kart Kibica

 

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również