Wydarzenia

Znani wrocławianie wspierali Śląsk w meczu z Legią

2015-05-18 16:30:00
W ostatnim czasie wsparcie dla zielono-biało-czerwonych zadeklarowało wielu znanych mieszkańców Wrocławia. Sławni reprezentanci stolicy Dolnego Śląska nie tylko przesyłali swoje zdjęcia w koszulkach WKS-u, lecz także dopingowali go w ostatnim starciu z warszawską Legią, czym pokazali, że wszyscy są za Śląskiem.

- Panuje tu wyjątkowa atmosfera. Dzisiaj jest prawdziwe święto piłki nożnej we Wrocławiu. Świetni kibice, szczególnie Śląska i emocje dzięki temu sięgają zenitu - zaznaczał Rafał Kwietniewski, aktor z „Pierwszej Miłości”, odtwórca roli uwielbianego przez fanki serialu Bartka.

 

Oprócz niego na trybunach obiektu WKS-u gościli również prof. Alicja Chybicka, raper Waldemar Kasta, reprezentanci sztuk walki Maciej Zegan i Tomasz Skrzypek oraz byli zawodnicy zielono-biało-czerwonych, a dziś wychowawcy młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła Dariusz Sztylka i Krzysztof Wołczek. Każdy z wymienionych gości przybył na Stadion Wrocław z przedstawicielami swojej rodziny i gorąco wspierał zielono-biało-czerwonych w starciu z warszawską Legią.

 

- Jestem pierwszy raz na meczu, ale jestem prawdziwie zachwycona. Trzymam kciuki za Śląsk i musi wygrać to spotkanie - mówiła prof. Alicja Chybicka, najlepszy onkolog dziecięcy w Polsce, senator RP, ambasador Wrocławia i laureatka m.in. Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka, a także Orderu Uśmiechu. - Warto jest przychodzić na mecze Śląska i ja wszystkich bardzo gorąco do tego zachęcam. Atmosfera jest fantastyczna i niepowtarzalna. Kto nie był, nie będzie tego wiedział - dodawała pani profesor.

 

Wtórował jej Waldemar Kasta: - Jest świetnie, wystarczy popatrzeć na moją córkę, czyli najmłodszy narybek fanów WKS-u. My wszyscy jesteśmy kibicami Śląska Wrocław już ładnych parę lat i nie zmienia to faktu, że to właśnie melodia przyszłości dla tego miejsca. Wszyscy razem możemy spotykać się na Stadionie Wrocław i polecam to wszystkim. Jako drużyna potrzebujemy tego wsparcia, więc nie szukajcie wymówek - przychodźcie na Śląsk Wrocław - zakończył raper znany każdemu kibicowi zielono-biało-czerwonych, którego utwór zatytułowany od nazwy naszego klubu często można usłyszeć oglądając mecze WKS-u.

 

Wymienione osoby, to nie jedyni znani wrocławianie, którzy w ostatnim czasie wykazywali swoje wsparcie dla Śląska Wrocław. Na następne spotkania zielono-biało-czerwonych wybierają się również inni sławni mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Wśród nich znajdują się m.in.: pisarz Marek Krajewski, Tadeusz Drozda, członkowie kabaretu Neo-Nówka i Paranienormalni, aktorzy Łukasz Płoszajski i Michał Chorosiński, dziennikarka Kasia Pawlak i wielu, wielu innych.

 

Galerię tych osobistości można oglądać po kliknięciu w: #WszyscyZaŚląskiem.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również