Wydarzenia

Bejger: Czuję spokój patrząc na rundę wiosenną

2024-02-09 11:00:00
Podczas konferencji przed spotkaniem z Pogonią Szczecin na pytania dziennikarzy odpowiedział obrońca Śląska - Łukasz Bejger.

O WYJEŹDZIE DO ANGLII I NOWYCH NABYTKACH

 

Nie żałuje decyzji o wyjeździe do Manchesteru. Wiem, że w Lechu Poznań obrońcom bardzo trudno przebiec się do pierwszej drużyny. Lech zawsze gra o mistrza i puchary, więc pewnie poszedłbym stamtąd na wypożyczenie. Dlatego nie żałuję wyjazdu. Wiele się tam nauczyłem pod względem piłkarskim i życiowym. Wróciłem tu w wieku 19 lat, trenowałem miesiąc i od razu zacząłem grać w Ekstraklasie. Cieszę się z miejsca, w którym jestem.

 

Czuje się podobnie jak na początku sezonu, kiedy przychodził do nas Alek Paluszek. Mieliśmy z nim bardzo dobre relacje, znamy się z kadry. Wiem, że trener Jacek Magiera mi ufa, a Simeon Petrov czy Paluszek są tylko wartością dodaną do zespołu. 

 

O RYWALIZACJI NA POZYCJI OBROŃCY

 

Po to ściągaliśmy nowych obrońców, żeby cały czas była rywalizacja na tej pozycji. To, czy czuje się pewnie i z każdym treningiem czuje więcej luzu, wychodzi tylko na lepsze. Póki co mamy stałą linię obrony i rozumiemy się dobrze, ale gdy do gry wchodził np. Paluszek, to pokazywał, że potrafi wkomponować się w zespół. Oczywiście, cieszę się z tego, że znajduję się w pierwszym składzie i jestem wdzięczny.

 

O PLANACH NA RUNDĘ WIOSENNĄ

 

Pamiętam co ustaliśmy przed sezonem, zarówno w zespole jak i w sztabie. Wiemy, o co graliśmy od początku sezonu i teraz chcemy dołożyć jak najwięcej punktów do tabeli, a gdzie się znajdziemy – zobaczymy. My zrobimy wszystko, żeby wygrać jak najwięcej meczów i zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi. 

 

CO LICZY SIĘ DLA OBROŃCY?

 

Przede wszystkim zdrowie. Czyste konta dla obrońcy czy bramkarza to tak jak strzelenie bramki. To motywuje i miejmy nadzieje, że będzie tego jeszcze więcej. 

 

O RYWALIZACJI NA POZYCJI NAPASTNIKA

 

Erik i Patryk Klimala to dwaj różni napastnicy. Patryk jest bardzo szybki, za to chyba nie ma lepszego napastnika od Erika, który tak potrafi utrzymać się przy piłce. Mamy różnorodność na treningach i w sumie jest tak jak w Ekstraklasie. Cieszę się, że mamy taką rywalizację na treningach. Raz Patryk gra jako napastnik, raz na skrzydle. Bardzo się cieszę, że mamy ich w zespole, bo czy razem na boisku, czy przy rotacji będą dawać bardzo wiele drużynie. 

 

O PRZECZUCIACH NA RESZTĘ SEZONU

 

Osobiście czuję spokój. Widzieliśmy, jak graliśmy w sparingach, cały czas ta dobra defensywa i kontrataki, oraz budowanie gry dobrze wyglądało na tle mocnych rywali. Mam nadzieję, że tak samo jak jesienią, przeniesiemy to na ligowe boiska i będzie zdobywać kolejne punkty.

Bilety na mecz z Pogonią cały czas są w sprzedaży. Możecie je zakupić TUTAJ.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław