Wydarzenia

Bergier: Przeciwnik zaprezentował się znacznie lepiej

2021-06-29 21:00:00
- Na pewno nie możemy zwalić winy za ten wynik na zmęczenie, przeciwnik jest na dosyć podobnym etapie przygotowań, a zaprezentował się znacznie lepiej - mówił Sebastian Bergier po przegranym sparingu z Hajdukiem Split. Napastnik WKS-u pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania.
Sebastian Bergier: Na pewno nie możemy zwalić winy za ten wynik na zmęczenie, przeciwnik jest na dosyć podobnym etapie przygotowań, a zaprezentował się znacznie lepiej. Było widać dużą jakość ich zawodników, a gdy weszli rezerwowi wcale nie było spadku umiejętności. My głównie biegaliśmy za piłką i trudno nam było zrobić cokolwiek sensownego w ofensywie.
 
Za duże był dziś odległości między nami, Hajduk dużo piłek zagrywał do środka, tam odwracali się w stronę naszej bramki i rozprowadzali podania na boki do dośrodkowania lub w pole karne i oddawali strzał.
 
Z każdym treningiem i meczem chciałbym podnosić swoje umiejętności wyżej. Mogę powiedzieć, że mocno walczę o skład, nie spuszczam z tonu i jestem gotowy. Coraz lepiej czuję się w drużynie. Będę się starał i mam nadzieję, że to zaprocentuje występami.

Ustawienie, jakim teraz gramy, jest niemal jak dostosowane do mnie. Lepiej czuję się w środku niż na skrzydle, czy jako napastnik, czy lekko cofnięty za plecami napastnika. Czy zagram na pozycji numer "9" czy "10" to nie ma aż takiego znaczenia, ważne, by łapać jak najwięcej minut i by przekładały się one na pomoc dla drużyny.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław