Wydarzenia

Bergier: Trzeba dać z siebie wszystko

2020-05-23 13:00:00
O kolejnym meczu wewnętrznym, o szansie dla młodych piłkarzy oraz o grze na skrzydle opowiedział Sebastian Bergier, zawodnik Śląska Wrocław.
Sebastian Bergier: Takie mecze wewnętrzne to ważne przetarcie przed wznowieniem ligi. Jeśli nie można grać sparingów to musimy sobie radzić takimi grami, to już nasza druga w ostatnim czasie. Wiadomo, trochę inaczej gra się przeciw innej drużynie, ale takie spotkania wewnątrz zespołu również bardzo się przydają, dostarczają materiału do analizy. Widać, co robimy dobrze, a nad czym jeszcze musimy pracować.
 
Na pewno ten okres to okazja, by się pokazać. Trzeba dać z siebie wszystko, zwłaszcza młodzi zawodnicy, bo to dla nas duża szansa. Jest wiele meczów w krótkim odstępie czasu i jeśli będziemy ciężko pracować oraz pokazywać się z dobrej strony, możemy liczyć na swoje minuty. Trener musi jednak być przekonany, że damy radę.
 
Zaliczyłem bramkę i asystę, więc jestem zadowolony z tego meczu, choć zdaje sobie sprawę, że popełniałem błędy. Miałem parę niepotrzebnych strat, powinienem lepiej trzymać piłkę przy sobie. Cieszę się, że coraz lepiej udaje mi się funkcjonować na boku pomocy. To dla mnie dobra alternatywa, jeśli nie w ataku, to mogę zagrać na skrzydle i tam pomóc zespołowi. To dobre doświadczenie.
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław