Wydarzenia

Broź: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

2019-08-02 14:30:00
- Wiemy, że nie będzie łatwo, ale jeśli będziemy dobrze poukładani taktycznie to jesteśmy w stanie wygrać z każdym - mówi Łukasz Broź na przedmeczowej konferencji prasowej.
Łukasz Broź: Będąc w Widzewie strzeliłem sześć goli z karnych, a dwa z akcji. Takie rzeczy są do powtórzenia, szczególnie, że za nami dopiero dwie kolejki. Nie wierzę w przesądy. Nie pierwszy raz strzelałem karnego, którego sam wywalczyłem i nie miałem w głowie, że może mi się nie udać. Przede mną w hierarchii do wykonywania jedenastek są Robert Pich i Michał Chrapek, ale żadnego z nich nie było na boisku, więc to ja wziąłem piłkę.

Cały czas strzelam karne w taki sam sposób i czekam na to co zrobi bramkarz. Jeśli uderzy się dobrze i mocno to broniący jest praktycznie jest bez szans, ale zdarzają się tacy bramkarze, którzy dobrze wyczują intencje i obronią karnego.

Trener nie mówił nam, który z bocznych obrońców ma grać bardziej ofensywnie. Korzystamy z tego gdzie jest wolna przestrzeń, a ostatnio zdarzyło się tak, że była akurat po mojej stronie.

Jest to dobry moment na mecz z Legią. Wiemy w jakiej jest sytuacji i istnieje możliwość, żeby urwać im punkty a może nawet wygrać. Każdy z nas zdaje sobie sprawę gdzie gramy, wiemy, że nie będzie łatwo, ale jeśli będziemy dobrze poukładani taktycznie to jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Patrzymy przede wszystkim na siebie a sytuacja jest na tyle dobra, że możemy grać ze spokojną głową i wywieźć z Warszawy punkty. 

Czasu się nie oszuka, w pewnym momencie to przychodzi samo i stajesz się słabszy i wolniejszy. Myślę, że przyjdzie taki moment, gdzie wiek zrobi swoje. Na utrzymanie wysokiej formy w zaawansowanym wieku składa się wiele rzeczy, takich jak np. odżywianie czy genetyka. Dla mnie najważniejsze, że teraz gram. Koncentruje się na tym, żeby prezentować się najlepiej jak potrafię.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław