Wydarzenia

Broź: Stąpamy twardo po ziemi

2019-11-07 13:30:00
Przed meczem 14. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź na pytania dziennikarzy odpowiedział Łukasz Broź, obrońca Śląska Wrocław.
Łukasz Broź: Każdy zdaje sobie sprawę, że przed nami jeszcze dużo pracy i sporo meczów, do których trzeba odpowiednio podejść. Wszyscy stąpają twardo po ziemi. ŁKS to zespół z dolnej części tabeli, ale wydaje mi się, że grają w piłkę dużo lepiej niż rywale, z którymi wcześniej przegrywaliśmy. Starają się grać kombinacyjne i na pewno będzie to trudne spotkanie. Mam jednak wrażenie, że lepiej mierzyć się właśnie z takimi drużynami, niż z tymi, które grają długimi piłkami i szukają swoich sytuacji po stałych fragmentach. Każdy zespół analizuje się pod kątem tego, gdzie można odebrać piłkę, przeprowadzić szybki kontratak i zaskoczyć przeciwnika. U nas wygląda to podobnie.
 
Nie podchodzę sentymentalnie do meczu z ŁKS-em. Traktuję go jak każde inne spotkanie i chcę go wygrać. Myślę, że Dani Ramirez to kluczowa postać ŁKS-u, która jest motorem napędowym tego zespołu. Większość akcji ofensywnych przechodzi przez niego. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko on gra w tej drużynie. Oprócz niego jest jeszcze 10 zawodników, którzy wyjdą na murawę i będą chcieli zdobyć trzy punkty.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław