Wydarzenia

Bukowski: Przede wszystkim cieszą trzy punkty

2022-09-10 17:45:00
Mecz pełen emocji pomiędzy Śląskiem a Lechią na pewno zostanie w pamięci Adriana Bukowskiego na długo i to nie tylko ze względu na okoliczności w jakich Wojskowi wydarli trzy punkty drużynie z Gdańska. Dla Adriana był to pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce na poziomie Ekstraklasy. Młody pomocnik podzielił się z nami swoimi wrażeniami chwilę po końcowym gwizdku.
Adrian Bukowski: Przede wszystkim cieszą trzy punkty. To jest oczywiście najważniejsze. Ale jestem też zadowolony z pełnych 90 minut na boisku. Zmierzyłem się z tym tempem na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju i mimo że oczywiście wciąż jest pole do poprawy, to ogólnie oceniam ten debiut pozytywnie.

Wydaje mi się, że nie weszliśmy dobrze w ten mecz w pierwszej połowie. Można powiedzieć, że mentalnie przegraliśmy tę walkę i właśnie szczególnie na tym skupiliśmy się w przerwie. Chcieliśmy dobrze wejść w drugą połowę, przycisnąć mocniej przez pierwsze 10 minut i pokazać, że to Lechia jest u nas na stadionie i my będziemy dyktować warunki. Myślę, że w pewnym sensie nam się to udało, bo ruszyliśmy od początku, stworzyliśmy jakieś sytuacje i poszło to mniej więcej tak jak sobie założyliśmy w przerwie - komentował młodzieżowiec Śląska.
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław