Wydarzenia

Celeban: Zostaliśmy skrzywdzeni

2020-03-07 23:20:00
- Nie wiem dlaczego, skoro mamy VAR, dyktuje się takie jedenastki, krzywdzące dla nas. Nie powinniśmy dziś przegrać - mówi Piotr Celeban po meczu Śląska z Jagiellonią. W Białymstoku gospodarze zwyciężyli 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego.
Piotr Celeban: Z całym szacunkiem, ale można nawet powiedzieć, że taki rzut karny to skandal. Zawodnik rywali nie miał możliwości dojścia do piłki, właściwie nie było tam kontaktu. Nie wiem dlaczego, skoro mamy VAR, dyktuje się takie jedenastki, krzywdzące dla nas. Przyjechaliśmy pokusić się o zwycięstwo, a przynajmniej zremisować. Jedziemy przez całą Polskę, zostawiamy na boisku dużo zdrowia, a ostatecznie przegrywamy przez taki rzut karny... Według mnie zostaliśmy skrzywdzeni. Grając z Górnikiem sędzia wielokrotnie podchodził do VAR-u i sprawdzał sytuacje na wideo. Tutaj tego nie było i uważam, że rzutu karnego być nie powinno.
 
Mieliśmy sytuacje, Erik Exposito uderzył bardzo ładnie, trafił w słupek, Przemek Płacheta dobijał, ale wybronił to bramkarz. Nie było tak, że nie mieliśmy żadnej okazji. W meczu, który powinien się skończyć 0:0, mieliśmy swoją okazję, zabrakło niewiele, ale nie została wykorzystana. Ruszamy teraz w długą podróż do domu w tak fatalnych nastrojach, że aż szkoda mówić. Nie byliśmy dziś słabszym zespołem, dobrze broniliśmy jako cała drużyna i nie powinniśmy przegrać. Skoro jest już ten VAR, to niech to nawet trwa kilka minut, ale niech tak ważna decyzja jak podyktowanie rzutu karnego będzie dokładnie sprawdzona, by nie dochodziło do takich sytuacji jak dziś.
 
Chcieliśmy w tym tygodniu z trzema meczami osiągnąć więcej - zdobyć więcej punktów i zapewnić sobie grę w górnej ósemce. Tabela jest spłaszczona i wiadomo, że jeszcze potrzebujemy kilku punktów. Przyjeżdża do nas Raków, musimy skupić się na tym spotkaniu i wygrać. U siebie jesteśmy naprawdę mocni i w rundzie finałowej chcielibyśmy grać na własnym stadionie cztery spotkania. Wiadomo, co jest do tego potrzebne - miejsce w pierwszej czwórce po sezonie zasadniczym. A wtedy wszystko może się zdarzyć.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław