Wydarzenia

Cholewiak: Gramy dla kibiców

2019-12-04 15:30:00
Przed hitowym meczem 18. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie Legię Warszawa porozmawialiśmy z Mateuszem Cholewiakiem, pomocnikiem WKS-u.
Trójkolorowi staną przed niezwykle trudnym wyzwaniem. Niezdobytą do tej pory Twierdzę Wrocław odwiedzi Legia Warszawa. Jeśli #WielkieWyzwanie dla kibiców Śląska zakończy się sukcesem, zostanie pobity rekord frekwencji z 2019 roku (24 968 kibiców na meczu z Pogonią Szczecin). - Przygotowujemy się tak, jak do każdego innego spotkania. Nie patrzymy na to, jaka jest sytuacja w tabeli. Liczy się tylko kolejny przeciwnik. Wiemy, że na stadionie będzie dużo kibiców, co jest oczywiście bardzo dobre i dodatkowo uatrakcyjni to spotkanie. Cieszymy się z tego, że wygrywamy i tym samym możemy zachęcić ludzi do przyjścia na stadion. Gramy przecież dla kibiców, więc jeśli uda nam się pobić rekord frekwencji, będzie to fajna sprawa dla wszystkich - mówi Cholewiak. 

Zespół trenera Vitezslava Lavički rozegrał w tym sezonie już kilka pamiętnych spotkań. Które z nich najlepiej wspomina Mateusz? - Najbardziej do tej pory zapamiętałem mecz z Cracovią z tego sezonu. Przyszło wtedy dużo kibiców, udało się strzelić ładnego gola. Była świetna atmosfera i właśnie to spotkanie najbardziej zapadło mi w pamięci - komentuje zawodnik Śląska.

W ostatnich tygodniach, Cholewiak regularnie pojawia się na boisku. Jego wejście z ławki w meczu z Piastem Gliwice, pomogło wrocławianom wywieźć z terenu mistrza Polski trzy punkty. - Czuję się coraz lepiej. Już po przerwie na kadry nie było ani śladu po mojej kontuzji. Trener daje mi coraz więcej szans, z czego się bardzo cieszę. Jeśli dostaje więcej minut to mogę się pokazać i pomóc drużynie. Liczę na to, że będzie tak również w kolejnych meczach - podsumowuje Cholewiak.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław