Wydarzenia

Cholewiak: Wróciliśmy jako drużyna

2019-07-28 20:30:00
- Gra jako napastnik była dla mnie kwestią przestawiania. Przed meczem założyliśmy, że gramy u siebie i trzy punkty muszą zostać we Wrocławiu. Cieszymy się, że dotrzymaliśmy słowa. Takie mecze budują atmosferę, bo potrafiliśmy wrócić jako drużyna - mówi Mateusz Cholewiak po meczu z Piastem Gliwice.
Mateusz Cholewiak: Gra na pozycji napastnika dla mnie była kwestią przestawienia i odnalezienia tych typowych zachowań, które wiadomo, że są odmiennne niż skrzydłowego. Grałem już na tej pozycji i wiedziałem, co muszę zmienić. Wiadomo, że jeszcze jest dużo do poprawy, ale starałem się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Przede wszystkim cieszy to, że wygraliśmy.

W pierwszej połowie szczególnie było dużo walki i długich piłek, dlatego ten mecz tak wyglądał. Było dużo walki w środku pola, praktycznie jedna sytuacja Piasta i strzelona bramka. Nas najbardziej cieszy to, że po stracie gola wróciliśmy jako drużyna i potrafiliśmy dogonić przeciwnika. Udało nam się przechylisz szalę zwycięstwa na nasza stronę. Chwała dla drużyny, trzy punkty zostają we Wrocławiu.

Do każdego meczu staramy się podchodzić tak samo. Mieliśmy oczywiście duzy szacunek dla Piasta, przyjechał do nas mistrz Polski. Powiedzieliśmy sobie jednak, że to my gramy u siebie i musimy zrobić wszystko, żeby trzy punkty tutaj zostały. Cieszymy się, bo dotrzymaliśmy słowa. Takie mecze budują atmosferę, na Legię jedziemy pełni nadziei. Obyśmy przywieźli kolejny komplet punktów.
Autor: Oliwia Stasiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław