Wydarzenia

Cholewiak: Wsparcie kibiców jest dla nas bardzo ważne

2019-08-13 14:00:00
Po dwóch meczach wyjazdowych pora na powrót do domu. O obecnej sytuacji Śląska i najbliższym spotkaniu opowiedział Mateusz Cholewiak, pomocnik WKS-u.
W czterech rozegranych do tej pory kolejkach, wrocławianie tylko raz zagrali u siebie. W najbliższą sobotę powrócą na Stadion Wrocław, gdzie zmierzą się z Cracovią - Dobrze będzie zagrać znowu na własnym stadionie. Za nami bardzo trudne mecze wyjazdowe i cieszę się, że wystąpimy teraz przed własną publicznością. Mamy nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców i wspomogą nas w walce o kolejną wygraną. Bardzo byśmy chcieli, żeby przyszło ich jak najwięcej, bo wsparcie fanów, choćby w zbliżonej liczbie do tej, jaką miał Lech w Poznaniu, byłoby czymś wspaniałym – komentuje Mateusz Cholewiak. 
 
Zwycięstwo z Lechem sprawiło, że WKS jest liderem tabeli, jednak piłkarze nie wpadają w nadmierną euforię - Dalej będziemy grać swoje. Powiedzieliśmy sobie, że musimy zachować chłodną głowę i dalej ciężko pracować. Nie patrzymy w tabelę, skupiamy się na kolejnym meczu. Oczywiście wiemy, w jakiej znajdujemy się sytuacji, ale najważniejsze jest kolejne spotkanie – dodaje Cholewiak.
 
Kolejnym rywalem Śląska będzie Cracovia. Zespół trenera Michała Probierza ma na swoim koncie siedem punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli - Mamy wielki szacunek do przeciwnika. Będziemy go analizować i trener ze sztabem szkoleniowym na pewno dobrze nas przygotują. Gramy u siebie, więc liczą się tylko trzy punkty - podsumowuje piłkarz WKS-u. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław