Wydarzenia

Cholewiak: Zwycięstwa nas nakręcają

2019-08-22 14:00:00
- Każde zwycięstwo nas nakręca i podnosi morale. Atmosfera jest bardzo dobra, więc mamy nadzieję, że dalej będzie to szło w tym kierunku - mówił Mateusz Cholewiak na konferencji prasowej przed meczem z Lechią Gdańsk.
Mateusz Cholewiak: Jest mi bardzo miło, że kibice, rodzina i znajomi docenili moją akcję. Dostałem mnóstwo gratulacji i bardzo się z tego cieszę.  Zawsze ćwiczę lewą nogę. Siła w niej jest, trenowałem ją przez wiele lat, więc musi być precyzyjna. Czasami ćwiczę takie strzały, jak ten w meczu z Cracovią. Nie każdy wychodzi, ale staram się strzelać z tej pozycji i w ostatnim spotkaniu udało się trafić idealnie.
 
Trener decyduje o tym, kto wychodzi w pierwszej jedenastce. Nieważne czy dostanę kilkanaście minut, czy zagram w pierwszym składzie, na pewno dam z siebie wszystko. 
 
Zdarzają się takie sytuacje, że strzelamy z trudnych pozycji. Łukasz Broź z Lechem, czy ja teraz z Cracovią, staramy się uderzać na bramkę. Najważniejsza jest pierwsza myśl, którą w moim przypadku był strzał, podobnie pewnie było też u Łukasza. Padają z tego bramki, ale to wynika z naszej dobrej gry. 
 
My podchodzimy do tego meczu tak samo, jak do poprzednich. Nie patrzymy na to, że jesteśmy liderem, skupiamy się na najbliższym meczu, który chcemy wygrać. Nieważne kto strzeli gola w Gdańsku. Jeśli będzie to zwycięski mecz, będziemy się z tego bardzo cieszyć. 
 
Gramy dobrą piłkę. Każde zwycięstwo nas nakręca i podnosi morale. Atmosfera jest bardzo dobra, więc mamy nadzieję, że dalej będzie to szło w tym kierunku. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław