Wydarzenia

Chrapek: Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę

2019-10-17 16:30:00
Za nami kolejna przerwa na mecze reprezentacji. Przed zbliżającym się spotkaniem z Rakowem Częstochowa, swoimi odczuciami podzielił się Michał Chrapek, pomocnik Śląska Wrocław.
Śląsk dobrze rozpoczął sezon, jednak od sześciu spotkań wrocławianie nie potrafią znaleźć sposobu na zdobycie trzech punktów. Piłkarze mają nadzieję, że w meczu z Rakowem Częstochowa uda się przełamać niekorzystną serię. - Nie możemy się doczekać meczu. Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę, którą podążaliśmy na początku sezonu. Mam nadzieję, że uda nam się to już w poniedziałek - mówi Chrapek.
 
Przed przerwą na mecze reprezentacji Śląsk rozegrał kilka dobrych spotkań, jak te z Górnikiem Zabrze czy Zagłębiem Lubin, jednak zawsze brakowało najważniejszego, czyli kompletu punktów. - Brakuje nam zwycięstwa. Dawno nie wygraliśmy, a wiadomo, że w piłkę się gra po to, żeby wygrywać. Ostatnie dwa tygodnie przepracowaliśmy bardzo solidnie i myślę, że to zaprocentuje w najbliższym spotkaniu - dodaje Chrapek.
 
Trójkolorowi są obecnie na 6. miejscu w ligowej tabeli, ale jeśli chcą pozostać w czołówce, muszą wygrać z beniaminkiem z Częstochowy. Zespół trenera Marka Papszuna z pewnością nie będzie jednak łatwym przeciwnikiem. - Raków wprowadził coś świeżego do naszej ligi, bo z tego co się orientuję, gra piątką obrońców. To nowa drużyna w PKO Ekstraklasie. Mają swój styl, ale myślę, że będziemy na nich dobrze przygotowani - podsumowuje pomocnik WKS-u.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław