Wydarzenia

Chrapek: Pierwszy etap się zakończył

2019-09-13 14:00:00
Na konferencji prasowej przed meczem z Górnikiem Zabrze pojawił się Michał Chrapek. Pomocnik Śląska Wrocław odpowiedział na pytania dziennikarzy.
Michał Chrapek: Kadra jest szeroka. Trener ma sporo możliwości w środku pola, ale też w każdej innej formacji. Na wszystkich pozycjach jest przynajmniej dwóch wartościowych piłkarzy i jeżeli wszyscy są zdrowi, jakość tego zespołu idzie w górę. 
 
Ten pierwszy etap się zakończył. Nie odczuwałem tego, że jesteśmy liderem. Dalej ciężko pracujemy, powtarzamy sobie, że to jest początek sezonu. Musimy podejść do tego z pokorą i dalej robić swoje.
 
Skłamałbym, jakbym powiedział, że spodziewałem się takich rezultatów. Zagraliśmy z prawie wszystkimi zespołami, które w poprzednim sezonie znalazły się w czołowej ósemce. Trochę tych sezonów w Ekstraklasie spędziłem, więc wiem, że u nas w lidze często gra się trudniej z tymi, którzy są niżej w tabeli. Musimy pokazać, że pracujemy jako zespół i wspieramy się nawzajem. W naszej drużynie jest wielki spokój. Cały czas mamy chłodne głowy i do każdego rywala podchodzimy tak samo.
 
Najdłużej z nowych piłkarzy jest z nami Diego Żivulić. Widać po nim, że jest to typowa „szóstka”. Fajnie zabezpiecza środek i piłka mu nie przeszkadza. Da się odczuć na treningach, że dużo widzi na boisku. To jedna z jego mocnych stron. Co do Przemka Bargiela, to nie jest z nami jeszcze długo, ale widać, że walory techniczne są u niego na wysokim poziomie. Filip Marković z dnia na dzień wygląda coraz lepiej, dochodzi do siebie pod kątem fizycznym. Myślę, że to będą dla nas trzy fajne wzmocnienia.

Górnik jest inną drużyną u siebie, a inną na wyjeździe. Czeka nas trudne spotkanie. Dawno tam nie wygraliśmy, ale skupiamy się na tym, co robiliśmy wcześniej i jedziemy do Zabrza po trzy punkty. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław