Wydarzenia

Djurdjević: Biliśmy głową w mur

2022-10-03 22:01:00
Śląsk Wrocław przegrał z Wartą Poznań 0:2 w ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji z udziałem trenera WKS-u, Ivana Djurdjevicia.
Ivan Djurdjević: Wiedzieliśmy, że Warta to dobry zespół, w szczególności na wyjazdach. Dość szybko straciliśmy bramkę i to mocno utrudniło nasze zadanie, gdyż rywale byli później nastawieni głównie na obronę wyniku z powodu swoich osłabieni. Jednak nie ma to żadnego znaczenia, skoro i tak wygrali. W drugiej połowie próbowaliśmy odmienić spotkanie, szukaliśmy wolnych przestrzeni, ale biliśmy głową w mur. 

Myśleliśmy, że otrzymamy rzut karny, ale trudno mi cokolwiek powiedzieć. Nie zamierzam tego komentować.

Od początku planowaliśmy grać trójką z tyłu i próbować swoich szans dośrodkowaniami. Warta świetnie się broniła, gdyż każda nasza próba była dobrze unicestwiana. W drugiej części powróciliśmy do klasycznego rozwiązania, lecz niestety nie przyniosło to oczekiwanych skutków. Daniel Gretarsson dostał dzisiaj szansę na lewej obronie z powodu problemów kadrowych. Sam pomysł niestety nie był dobry i musieliśmy wrócić do klasycznego ustawienia. Zabrakło nam Patryka Janasika, a jeszcze dzisiaj po meczu problemy zgłaszał Martin Konczkowski. Jesteśmy zmuszeni do testowania różnych wymiarów.

Michał Szromnik oczywiście popełnił błąd, ale takie rzeczy się zdarzają. Do meczu z Górnikiem Zabrze zostało jeszcze trochę czasu i w międzyczasie zdecydujemy, kto dostanie szansę na bramce w sobotę.

Nahuel nie zagrał złego meczu, lecz w drugiej połowie musieliśmy szukać zawodników, którzy będą w stanie dać nam więcej szybkości. Dlatego też na boisku za niego pojawił się Dennis Jastrzembski.

Zawodnicy mają problemy, przechodząc z piłki juniorskiej do tej seniorskiej. Jednak Karol Borys pokazuje naprawdę wysoki potencjał, ale cały czas wiemy, że stać go na jeszcze więcej.
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław