Wydarzenia

Djurdjević: Gorsze momenty są częścią drogi

2022-09-09 14:00:00
- Na tym polega budowanie zespołu, że zdarzają się gorsze momenty. Są one elementem naszej drogi i musimy się z tym zmierzyć – mówi Ivan Djurdjević przed meczem z Lechią Gdańsk. Prezentujemy zapis przedmeczowej konferencji prasowej z udziałem trenera WKS-u.
Ivan Djurdjević: Kryzys jest normalną sprawą. Na tym polega budowanie zespołu, że zdarzają się gorsze momenty. Czasem jednak trudno przygotować się na takie chwile, ostatnie dwa ligowe spotkania były bardzo nieudane. Popełnialiśmy proste techniczne błędy i musimy się poprawić. Pozytywem ostatnich dni z pewnością był mecz w Pucharze Polski. Jednak należy pamiętać, że gorsze momenty są częścią naszej drogi i musimy się z tym zmierzyć. Liczymy, że mecz z Lechią będzie już lepszy.
 
Oczywiście rozmawiałem z Javierem Hyjkiem. Błąd może przytrafić się każdemu zawodnikowi, taka czasami bywa piłka nożna. Piłkarz musi zmierzyć się z takim momentem w swoim życiu i na pewno ma świadomość, ile ten błąd kosztował cały zespół. Javier ma teraz szansę na rehabilitację i z pewnością zrobi wszystko, by szybko się poprawić. 

Michał Szromnik również popełnił błąd, ale nie zamierzam z niego rezygnować. Nie jestem zwolennikiem skreślania zawodników po jednym słabszym meczu. Musimy pamiętać, że Szromnik wielokrotnie ratował nasz zespół w tym sezonie i jest prawdziwym liderem. Stosunkowo szybko poradził sobie z sytuacją w Mielcu i jest gotowy do kolejnych występów.
 
Piotr Samiec-Talar nie stracił mojego zaufania. Musimy odpowiednio rotować zespołem i jeśli jednemu zawodnikowi przytrafi się pewien dołek, to szansę dostaje drugi. Piotr jest z nami w kadrze meczowej i liczymy na niego, lecz mamy duży komfort na skrzydłach. Martin Konczkowski to doświadczony zawodnik, który jest ważny dla naszego zespołu. On też zasługuje na swoje szanse. Do kadry również wraca Dennis Jastrzembski, który dobrze zareagował na swoje ostatnie błędy i szybko się zreflektował. To świadomy
człowiek. 
 


Lechia Gdańsk przechodzi gorszy moment, ale nie powiedziałbym, że jest to dla nas coś kluczowego w kontekście meczu. Do każdego spotkania podchodzimy pozytywnie i chcemy wykonać kolejny krok w naszej drodze. Skupiamy się przede wszystkim na sobie i pragniemy wygrać po tych dwóch słabszych meczach. Oczywiście, że jesteśmy świadomi, iż Lechia nie gra teraz najlepiej i będziemy starać się to wykorzystać, aczkolwiek nie jest to nasz główny powód do optymizmu. Zespół bardzo chce wrócić do wygrywania. Musimy uważać na Flavio Paixao, ale cała Lechia jakościowo jest naprawdę mocna. Jej obecna dyspozycja może na to nie wskazuje, lecz musimy być cały czas czujni.
 
Diogo Verdasca dostał szansę, ponieważ chcieliśmy sprawdzić inne rozwiązania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z duetu Poprawa-Gretarsson, lecz musimy testować nowe rzeczy. Gretarsson miał ostatnio małe problemy ze zdrowiem i było to widać w spotkaniu z Rakowem. Między innymi to spowodowało, że zdecydowaliśmy się na rotację. 
 
Na treningu urazu kostki doznał Petr Schwarz. Na razie nie wiadomo, ile potrwa jego przerwa, ale w meczu z Lechią na pewno nie wystąpi. Oprócz niego i Rzuchowskiego wszyscy są zdrowi i gotowi do walki. 
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław