Wydarzenia

Djurdjević: Piast to jakościowy zespół

2022-09-15 15:55:00
- Wiemy, że Piast to jakościowy zespół i ma przed wszystkim doświadczonego szkoleniowca, który nie raz udowodnił, że potrafi wychodzić z kryzysów. W swoich szeregach ma też bardzo dobrych zawodników - mówi Ivan Djurdjević, trener Śląska, przed piątkowym meczem w Gliwicach w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy.
Ivan Djurdjević: Każdy z zespołów przechodzi różne etapy wynikowe. Przed rokiem Piast źle wystartował, miał wiele kolejek przegranych i nagle przyszła seria, która ich mocno pchnęła do góry. Wiemy, że Piast to jakościowy zespół i ma przed wszystkim doświadczonego szkoleniowca, który nie raz udowodnił, że potrafi wychodzić z kryzysów. W swoich szeregach ma też bardzo dobrych zawodników. Nie tylko Piast, ale każdy zespół w tej lidze wymaga maksymalnej koncentracji i maksymalnego zaangażowania.

Jeśli zespół zaczyna wygrywać, to przerwy na mecze reprezentacji nie są dobre. Mamy zawodników, którzy też jadą na kadrę, więc może pojawić się męczenie czy ryzyko odniesienia urazów. I wtedy nie jest to łatwe. A jeśli jest gorszy moment, to takie przerwy się przydają. Jednak obojętnie, jaki to moment, będziemy chcieli wykorzystać ten czas maksymalnie. Zaplanowany jest mecz kontrolny, abyśmy utrzymali poziom i rytm gry, kilku zawodników zejdzie też na mecz do rezerw, aby wyrównać liczbę minut. A z kolei ci, którzy borykają się z urazami, będą mogli wrócić i nam pomóc.

Martin Konczkowski jest jakościowym zawodnikiem, ale na swojej pozycji ma Patryka Janasika, który prezentował się bardzo dobrze. Uważam, że na początku był jednym z naszych najlepszych zawodników. Chcieliśmy też, aby piłkarze po tak nieudanym sezonie jak poprzedni, sami też zrobili krok naprzód i wyciągnęli zespół z dołka. A nowym musimy dać też czas. Martina go miał, aby mógł pokazać, na co go stać i wywalczył sobie teraz miejsce w składzie. To na pewno dla nas wartość dodana dla tego zespołu, jest on dla nas bardzo ważny.

Ruch Wysokie Mazowieckie, Stal Mielec i Lechia Gdańsk to dla Nahuela trzy spotkania, w których zagrał 90 minut po dłuższym okresie kontuzji. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Cały czas rozmawiamy i on czuje się lepiej, ale sam mówi, że to nie jest jeszcze sto procent. Bardzo fajne jest to, że on jest świadomy, bardzo mocno pracuje, gra agresywnie i dzięki temu pomoże swoim kolegom w momentach pressingów. To doświadczony piłkarz, który potrafi dobrze sobie radzić zarówno na boku obrony, jak i na skrzydle.  Martin jest dla nas niezwykle cenny, ale jak każdy i musi cały czas pracować.

Adrian Bukowski w ostatnim spotkaniu zagrał po raz pierwszy przez pełne 90 minut na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Zaliczył solidny występ. Wiadomo, że nie było idealnie, lecz trzeba pamiętać, że on dopiero wchodzi w dorosłą piłkę. To inteligentny gracz o dużym potencjale i cały czas w niego wierzymy.

Petr Schwarz wciąż walczy z urazem. Już czuje się lepiej, aczkolwiek nie jest jeszcze gotowy. Podobnie sytuacja wygląda u Michała Rzuchowskiego, ale z jego usług prawdopodobnie będziemy mogli skorzystać dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Pod znakiem zapytania stoi występ Konrada Poprawy, który od jakiegoś czasu gra z pewnymi dolegliwościami i nie chcemy ryzykować możliwością poważnej kontuzji. Wciąż się zastanawiamy, kto wyjdzie na środku obrony.

Widać, że Erik Exposito łapie coraz większą pewność siebie. Z pewnością pomogła mu zdobyta bramka w meczu z Lechią. Bardzo ciężko pracuje na treningach i boisku. Widać ciągły postęp w jego grze. Nie zapominamy jednak o Caye Quintanie oraz Sebastianie Bergieru. 
 
Javier Hyjek zagrał w rezerwach, ponieważ potrzebujemy go w ciągłym rytmie meczowym. To młody zawodnik, który musi być pod grą i cały czas na niego liczymy. 
 
Musimy wyciągać wnioski. Pierwsza połowa meczu z Lechią Gdańsk była w naszym wykonaniu katastrofalna. Piłkarze wciąż mają w głowie ubiegły sezon i naszym zadaniem jest to, by skupili się na teraźniejszości. Jestem jednak zadowolony, bo po trudnym momencie potrafiliśmy się podnieść. W zespole jest wiara i taka druga połowa, jak ostatnio, pokazuje, że możemy ciągle się rozwijać i iść do przodu. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław