Wydarzenia

Djurdjević: W końcu zagraliśmy zgodnie z planem

2022-10-08 18:01:00
Śląsk Wrocław wygrał 4:1 z Górnikiem Zabrze w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem trenera WKS-u, Ivana Djurdjevicia.
Ivan Djurdjević: Po słabszym meczu z Wartą w końcu zagraliśmy zgodnie z planem. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania przez pełne 90 minut. Zdarzają się gorsze momenty, jak ten w poniedziałek, ale przychodzą też lepsze dni. Tak się buduje zespół i na tym polega proces budowy. Szkoda straconej bramki z rzutu karnego, ale uważam, że nie zasłużyliśmy na niego. Jednak mimo tego cały czas byliśmy przekonani, że wygramy. Każdy z zawodników wykonał swoją robotę. Od początku sezonu zaznaczyliśmy, że wszyscy w pewnym momencie mogą się przydać. Dzisiaj swoją szansę dostali Rafał Leszczyński oraz Łukasz Bejger i pokazali się z naprawdę dobrej strony. Cieszymy się, ale mamy świadomość, że przed nami wciąż dużo pracy. 
 
Łukasz Bejger był gotowy i czekał na swoją szansę. Dzisiaj zmieniliśmy system gry i wiedzieliśmy, że Bejger jest w tej formacji bardzo przydatnym zawodnikiem. Idealnie się wpasował do naszej koncepcji, dał nam sporo jakości i wie, że będzie nam potrzebny w przyszłości. 
 
Dennisowi Jastrzembskiego wyskoczył bark i przewidujemy, że zabraknie go przez najbliższe 2-3 tygodnie. Natomiast Matias Nahuel wciąż ma pewne kłopoty z Achillesem i dlatego musiał opuścić boisko. 
 
Petr Schwarz grał tym systemem przez bardzo długi czas w Rakowie Częstochowa, więc dla niego nie był to żaden problem. Wszedł na boisko i szybko się odnalazł, niezależnie od pozycji, na której go wystawiłem. Przy okazji pomógł nam zneutralizować ciągle groźnego Lukasa Podolskiego. 
 
My tylko reagujemy na wydarzenia i staramy się wybrać formację, która da nam największą szansę na zwycięstwo. Dzisiaj się udało, gdyż Górnik kompletnie sobie nie radził i nie potrafił przełamać naszej defensywy. Jesteśmy zadowoleni, lecz nie potrafię zagwarantować, że ta formacja z nami zostanie na dłużej. Wszystko zależy od zdrowia zawodników. 
 
Cały zespół zagrał dobry mecz. Przede wszystkim cieszy nas to, że drużyna zawsze potrafi zareagować na wydarzenia boiskowe. Raz lepiej, raz gorzej, aczkolwiek to bardzo ważne. Pracujemy nad tym.
 
Zdecydowaliśmy, że Rafał Leszczyński dzisiaj dostanie szanse. Wiadomo, że Michał Szromnik chciałby grać, lecz przyjął tę decyzję jak prawdziwy kapitan i był oddany drużynie oraz swoim obowiązkom. Przede wszystkim warto zauważyć, że Rafał zagrał niezłe zawody i bardzo się z tego cieszymy. 
 
Patrick Olsen jest ważną częścią naszego zespołu. Przed meczem zawsze motywuje chłopaków do walki i jest wysoko w hierarchii naszych kapitanów, dlatego też dzisiaj ubrał opaskę. Spisał się na boisko zarówno jako lider, jak i piłkarz.
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław