Wydarzenia

Djurdjević: Zwycięstwo przyjmujemy z pokorą

2023-02-05 20:02:00
Śląsk Wrocław wygrał w Szczecinie z Pogonią 2:0. Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem trenera WKS-u, Ivana Djurdjevicia.
 
Ivan Djurdjević: To był bardzo długi i bolesny tydzień. Trudno było dojść do siebie po porażce w derbach. Długo to w nas siedziało, ale wiedzieliśmy, że najlepszą rehabilitacją będzie dobry występ w Szczecinie. Pogoń to niezwykle mocny rywal z ogromną jakością w ofensywie. Dlatego też zmieniliśmy system na 1-5-4-1, by odpowiednio chronić własną bramkę. W pierwszej połowie cierpieliśmy, ale udało się zachować czyste konto. W przerwie nanieśliśmy poprawki i dzięki wykorzystanym przestrzeniom objęliśmy prowadzenie, które ewidentnie wybiło gospodarzy z rytmu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że skoncentrowani jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele dobrych rzeczy. Ten wynik nas cieszy, bo pokazaliśmy charakter i dobrą grę pod kątem taktycznym. Oczywiście wszystko przyjmujemy z pokorą, bo wciąż czeka nas dużo pracy. 
 
Chcieliśmy spróbować zagrać z dwoma napastnikami, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie bramki. Caye Quintana miał swoje okazje, ale niestety nie zdołał ich wykorzystać. Mimo to doceniamy jego pracę. Erik pokazał się z dobrej strony, gdyż walczył w defensywie i strzelił bramkę. Jednak należy docenić każdego naszego zawodnika. 
 
Adrian Bukowski dobrze przepracował obóz przygotowawczy i świetnie prezentował się na treningach. Dostał swoją szansę przez kontuzje innych i można powiedzieć, że ją wykorzystał. 
 
Wiadomo, że po takiej porażce, jak ta z Zagłębiem, trudno się podnieść od razu. Nie wyszedł nam ten mecz, ale nie poddajemy się. Zareagowaliśmy odpowiednio i wygraliśmy kolejne spotkanie. Ciężko odkupić porażkę w derbach, aczkolwiek będziemy walczyć dalej i szukać następnych dobrych rezultatów. 
 
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław