Wydarzenia

Elsner: Nikt mi już tego nie odbierze

2019-04-11 10:00:00
Takich bramek się nie zapomina! W cyklu „To był gol” przypominamy najważniejsze trafienia w historii Śląska. Na początek Rok Elsner i gol na wagę tytułu mistrza Polski 2012 roku.
Słoweniec Rok Elsner to defensywny pomocnik, który grał w Śląsku w latach 2011-13. Rozegrał dla naszego klubu 73 mecze, w których zdobył 10 bramek. Niektóre niezwykłej urody, ale jeden wyjątkowej wagi. Gol, który zapewnił wrocławianom mistrzostwo Polski. - To zostanie w mojej głowie i w moim sercu do końca życia – opowiada bohater spotkania ostatniej kolejki sezonu 2011/12. - Nikt mi już tego nie odbierze. Muszę powiedzieć, że to był najważniejszy gol w mojej karierze. Nie strzeliłem ich co prawda bardzo wielu. Jeszcze ważny był na Legii w meczu o Superpuchar, choć to jednak nieco inna ranga.

Na zakończenie rozgrywek Śląsk potrzebował zwycięstwa w Krakowie nad Wisłą, by zapewnić sobie drugi tytuł mistrzowski w historii. Wobec tylko punktowej przewagi nad wiceliderem każda strata punktów mogła skończyć się zaprzepaszczeniem wielkiej szansy. Do przerwy wyniki nie układały się po myśli wrocławian.

Dalszy ciąg artykułu w kwietniowym numerze magazynu "Wokół Śląska". Oficjalny miesięcznik wrocławskiego klubu można nabyć w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich, oficjalnym sklepie VitaSport przy ul. Legnickiej 55F, w wybranych salonach Kolportera i na Stadionie Wrocław podczas meczów. Można go również zakupić w sklepie on-line już teraz - TUTAJ.
Autor: Filip Podolski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również