Wydarzenia

Exposito: Trzeba ciężko pracować

2020-06-02 16:30:00
Erik Exposito wystąpił w podstawowym składzie w meczu z Rakowem Częstochowa. Napastnik WKS-u opowiedział o niewykorzystanej szansie i widokach na najbliższe spotkania.
Erik w meczu z Rakowem Częstochowa miał szansę, by otworzyć wynik jeszcze w pierwszej połowie. Hiszpan wygrał pojedynek z Jarosławem Jachem, jednak jego strzał trafił w słupek. - Israel Puerto zagrał do mnie piłkę, miałem szansę by strzelić, ale nie udało mi się, trafiłem w słupek. Następnym razem zrobię wszystko, by wykorzystać okazję i zdobyć bramkę - mówi Exposito.
 
W 28. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Zespół z Trójmiasta walczy o utrzymanie, więc z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie dla wrocławian, ale celem pozostają trzy punkty. - Myślę, że jeśli będziemy pracować tak samo ciężko i z takim samym zaangażowaniem jak zawsze, to mamy szansę na zwycięstwo w następnym meczu. Musimy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu, dochodzić do wyznaczonych celów krok po kroku. Najważniejsze, by kontynuować ciężką pracę. Czuję się dobrze w treningu i w szatni. Myślę, że pozostali zawodnicy mają podobne odczucia, ponieważ regularne granie jest potrzebne każdemu z nas - dodaje Hiszpan. 
 
Exposito spędził we Wrocławiu już prawie rok. Hiszpan jest zadowolony z pobytu w Polsce i wciąż uczy się języka angielskiego, co ułatwia mu komunikację. - Nauka angielskiego jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ dzięki temu mogę się łatwiej porozumiewać z kolegami z zespołu. Podoba mi się we Wrocławiu. Czuje się bardzo dobrze w klubie, a także w tym mieście - podsumowuje Erik. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław