Wydarzenia

Exposito: Wszyscy jesteśmy wielką rodziną

2023-12-17 11:30:00
Śląsk Wrocław zwyciężył w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin 2:1. Strzelcem jednej z bramek był niezawodny w tym sezonie Erik Exposito, który świeżo po spotkaniu udzielił nam komentarzu.
Exposito: To był naprawdę trudny mecz, Zagłębie postawiło nam trudne warunki. Nie zawsze możesz grać dobre, ale trzeba utrzymywać koncentrację i to nam się udało. W pierwszej połowie wyglądało to naprawdę niezbyt dobrze, ale po przerwie pokazaliśmy, że jeśli tylko chcemy, to potrafimy sobie poradzić i zwyciężyć. 

Lubię grać przeciwko Zagłębiu. Derby to zawsze wyjątkowy moment w sezonie i to za każdym razem wywołuje we mnie inne, wyjątkowe wręcz emocje. Cieszę się, że udało się wygrać i utrzymać pozycję lidera w Ekstraklasie. 

Nie było mi łatwo. W pierwszej połowie odczuwałem pewien ból w okolicach ścięgna udowego, ale mimo to starałem się grać najlepiej, jak umiałem i cieszę się, że byłem w stanie pomóc drużynie w osiągnięciu zwycięstwa. 

To fantastyczne uczucie, gdy kibice nas wspierają. Oni są zawsze z nami - niezależnie od tego czy wygrywamy, czy też nie. Jeżdżą za nami po całej Polsce i to fantasyczne uczucie, że możemy dawać im radość. Teraz się cieszymy wspólnie z nimi. 

Jacek Magiera w przerwie był spokojny. Przypomniał nam, że mecz trwa jeszcze 45 minut i jesteśmy w stanie to zwyciężyć. Wszyscy mieliśmy świadomość, iż pierwsza połowa nie poszła po naszej myśli, ale wszystko było w naszych rękach, by wygrać i się udało. 

16 meczów bez porażki z rzędu. Cudowna rzecz, wszyscy jesteśmy wielką rodziną i współnie na to zapracowaliśmy.
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław