Wydarzenia

Janasik: Każdy mecz jest ważny

2024-03-01 10:35:00
Na konferencji prasowej przed domowym meczem z Widzewem Łódź na pytania dziennikarzy odpowiedział obrońca WKS-u Patryk Janasik:

O SZANSIE NA HISTORYCZNY SEZON:

 

Myślę, że mamy szansę na osiągnięcie czegoś wyjątkowego. Zajmujemy drugie miejsce w tabeli i mamy tyle samo punktów co Jagiellonia. Stoimy przed wielką szansą na zrobienie czegoś wielkiego dla siebie, dla kibiców. Sam jestem cały sezon zdrowy i wydaje mi się, że moja forma jest niezła. Jestem zadowolony ze swojej postawy, ale wiem, że stać mnie na dużo więcej i będę robił wszystko, żeby pomoc zespołowi osiągać wyznaczone cele.

 

O POZYCJI NA BOISKU:

 

Zawsze będę powtarzał, że jestem prawym obrońcą, ale na lewej stronie też jest mi dobrze. Można powiedzieć, że to bez znaczenia, gdzie zagram. Tam, gdzie sztab mnie widzi, tam zawsze będę dawał z siebie 100%. Bartka Pawłowskiego znam bardzo dobrze, był z nami w zespole. Gra na niego to będzie wyzwanie, bo ma dużo jakości, ale nie myślę o tym.

 

O SŁABYM POCZĄTKU RUNDY:

 

Drugą rundę zaczęliśmy dobrze, ale to było jeszcze w tamtym roku. W tym roku faktycznie wyniki nie są po naszej myśli. Na 3 mecze zdobyliśmy 1 punkt. Napawa nas optymizmem to, że z Pogonią wyglądaliśmy jak drużyna, stwarzaliśmy wiele sytuacji. Jeśli w meczach z Pogonią czy Stalą Mielec wykorzystywalibyśmy nasze szanse, nasza sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Z Widzewem gramy o zwycięstwo. W pierwszym i drugim meczu straciliśmy po golu i przegraliśmy. Wynik na 0 z tyłu z Lechem jest czymś pozytywnym. Teraz też chcemy zagrać na 0 z Widzewem, a do tego coś strzelić.

 

O PRESJI ZWIĄZANEJ Z WALKĄ O PUCHARY:

 

Dla mnie nie jest to dodatkowa presja. Po pierwszej rundzie wiedzieliśmy, ile mamy punktów i w co będziemy celować, ale nie chcieliśmy o tym głośno mówić. Każdy pojedynczy mecz jest ważny. Musimy złapać serię zwycięstw podobną, jak w pierwszej rundzie. Jestem przekonany, że zaczniemy ją w meczu z Widzewem.

Przypominamy, że dalej można zakupić bilety na mecz z Widzewem. Najszybciej i najwygodniej można zrobić to TUTAJ.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław