Wydarzenia

Janasik: Nie możemy się doczekać gry w pucharach

2021-05-16 21:00:00
O szczęśliwym remisie, trudnym sezonie i szczęśliwym zakończeniu opowiedział Patryk Janasik, obrońca Śląska Wrocław.
Patryk Janasik: Walczyliśmy w tym meczu o trzy punkty, chcieliśmy wygrać. Inne spotkania potoczyły się w taki sposób, że remis dał nam puchary. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i nie możemy się już doczekać gry w Europie. 

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała dużo lepiej niż druga. Wygrywaliśmy 1:0 i chcieliśmy utrzymać ten wynik, zamiast próbować dobić rywala. Mieliśmy sytuację w końcówce, by strzelić na 2:0 i zamknąć mecz, ale niestety się nie udało. Stal często wrzucała piłki w pole karne i z tego padła bramka. Mecz zakończył się remisem, ale jest to dla nas szczęśliwy remis. 

Początek sezonu nie był dla mnie łatwy. Już w pierwszym meczu złapałem kontuzję i wyleciałem na trzy miesiące. To był dla mnie bardzo trudny okres, ale nie załamywałem się. Wiedziałem, że jeśli będę ciężko pracował, to ta praca zaowocuje. Udało mi się wywalczyć miejsce w pierwszym składzie, z meczu na mecz czułem się coraz pewniej. Zajmujemy czwarte miejsce, mamy puchary. Ten sezon był trudny, ale jestem szczęśliwy z tego, jak się zakończył.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław